Mina Nur Kaymas

2

Mina Nur Kaymas çocuk oyuncu olarak bir çok projede rol almıştır. Uzun süredir ekranlardan uzak bir şekilde eğitim hayatını sürdüren genç isim hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Mina Nur Kaymas Kimdir?

Mina Nur Kaymas çocuk oyuncu olarak rol aldığı diziler ile tanınmaktadır. 2003 yılında dünyaya gelmiştir. Çamlıca Doğa Koleji mezunudur. Çok küçük yaşta iken oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır. İlk dizi oyunculuk deneyimini Öyle Bir Geçer Zaman ki isimli dizi ile gerçekleştirmiştir.

Genç oyuncunun ayrıca imaj seslendirme castına bağlı dublaj sanatçısı olduğu ve çeşitli reklamlarda seslendirme çalışmalarında da bulunduğu belirtilmektedir.

Mina Nur Kaymas Nereli?

Mina Nur Kaymas aslen Sakarya’lıdır. Sakarya, Kaynarca İlçesi Büyük Kaynarca köyü nüfusuna kayıtlı olduğu belirtilen Mina Kaymas’ın babası, Menkul Kıymetler A.Ş İzmit Şube Müdürü Cihat Kaymas’tır. Babası ekonomist olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Anne tarafından ise kullanıcılarımızdan gelen bilgilere göre aslen Sakarya Pamukova Gökgöz Mahallesi’ndendir.

Mina Nur Kaymas Kaç Yaşında? Boyu

Mina Nur Kaymas 19 yaşındadır. Eski bir çok kaynakta geçmiş dönem için boy bilgisi 1.40 görünmekte, ancak veriler bir kaç seneye aittir. Günümüzde ise güncel boy bilgisi bilinmiyor.
Mina Nur Kaymas1

Oynadığı Diziler:

Rol aldığı diziler ile adından söz ettiren Mina Kaymas’ın rol aldığı sinema ve diziler şu şekildedir.

Mayıs Kraliçesi (Nehir)
Öyle Bir Geçer Zaman ki (Zehra)
Muhteşem Yüzyıl (Nergisşah Sultan)
Poyraz Karayel

Son hali de merak edilen başarılı oyuncu sosyal medya dünyasında pek fazla vakit geçirmemekte. Genellikle eğitimi ve gelecek planları ile ilgili çalışmalarını sürdürdüğü düşünülüyor.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz