Millie Bobby Brown

0

Millie Bobby Brown Netflix Platformunda yayınlanan Stranger Things adlı bilim kurgu ve korku türündeki dizide Eleven karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Güzel isim hakkında hayranları tarafından merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Millie Bobby Brown Kimdir?

Güzel isim Millie Bobby Brown oyuncu olarak rol aldığı bir çok başarılı yapım ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. 19 Şubat 2004 tarihinde İspanya’nın Malaga Şehrinde dünyaya gelen Millie Bobby, Kelly ve Robert Brown çiftinin çocuğudur. 4 yaşında iken ailesi ile birlikte, İngiltere Dorset’e taşınmıştır. 8 yaşına geldiğinde ise bu kez Florida’ya yerleşmiş, ilerleyen yıllarda Londra ve Atlanta’da yaşamaya başlamıştır.

Doğum esnasında bir kulağının kısmi işitme sorunlu olduğu açıklanan ünlü oyuncu zamanla, kulağındaki tüm işitme duyusunu yitirmiştir.

Millie Bobby Brown Boy, Kilo

Millie Bobby Brown Brown 1.63 cm boyunda ve 47 kilodur. Burcu balık, göz ve saç rengi ise kahverengidir. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi olan @milliebobbybrown ‘ın günümüz itibariyle takipçi sayısı 49,2milyon civarındadır.

Millie Bobby Brown Kaç Yaşında?

Millie Bobby Brown 20 yaşındadır. Genç yaşına rağmen günümüze kadar rol aldığı bir çok başarılı proje sonrasında ödüller almıştır. 2016 senesinde rol aldığı bir drama dizi sonrasında o dizide ki rolü sonrasında, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Primetime Emmy Ödülünün sahibi olmuştur.

İlk dizi oyunculuk deneyimini Once Upon a Time in Wonderland’de konuk oyuncu olarak yaşamıştır.

Özellikle rol aldığı ve 12 yaşındayken oyuncu kadrosuna dahil olduğu Netflix bilimkurgu dizisi Stranger Things ile ciddi bir çıkış yakalamıştır. Dizi de Eleven karakterini canlandırmıştır. Dizinin ikinci sezonunda, 2018 senesinde Eleven rolü ile de Primetime Emmy Ödülünü kazanmıştır.

Günümüze kadar Godzilla: King of the Monsters ve Godzilla vs. Kong gibi filmlerde de rol alan güzel isim, 2019 yılında Florence by Mills isimli renkli kozmetik ve cilt bakım serisi üzerine ürünleri ile ticarete atılmıştır. Web sitesi https://florencebymills.com ‘da ürün satışları yapılmaktadır.

2020 yılında Enola Holmes adlı film de başrol oynamış ayrıca filmin yapımcılığını üstlenmiştir. Oyuncu ve girişimci kimliğinin yanı sıra seslendirme sanatçısı ve yapımcıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz