Milla Jovovich

0

Milla Jovovich dünyanın en fazla kazanan model ve oyuncuları arasında gösterilmektedir. 250 Milyon Dolar’dan fazla bir servete sahip olan güzel isim hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? filmleri, evlilikleri, oyunculuk kariyeri, kısaca hayatı ve biyografisi.

1975 yılının Aralık ayında dünyaya gelen güzel oyuncu Milla Jovovich Yay burcudur. Ukrayna Kiev’de doğmuştur. Annesi Galina oyuncu, babası Bogdanovitch doktor olarak çalışmıştır. Henüz 5 yaşında iken ailesi ile birlikte Londra’ya daha sonra Kaliforniya, Sacramento son olarak Los Angeles’a yerleşmişlerdir. Geçmiş yıllarda babası uzun süre hapishane’de kalmış, o dönemde annesi ile babası boşanmıştır. Yaşantısını annesi ile birlikte sürdürmüş, eğitim gördüğü okullarda Fransızca ve Almanca öğrenmiştir. Çok küçük yaşlarda dans ve müzik ile ilgilenmeye başlayan Milla Jovovich henüz 9 yaşında iken annesinin girişimleri sonucu 1984’te Hight Times isimli derginin kapak kızı olmuştur.

11 yaşında ise profesyonel fotoğrafçılarla çalışmaya başlamış ardından Vogue ve Face gibi dünyaca ünlü dergilerinde kapaklarında yer almıştır. Çok küçük yaşta fotomodellik dünyasına adım atan Milla Jovovich 2004 senesine kadar 100’ün üzerinde fazla derginin kapak kızı olarak resimleri paylaşılan isim olmuştur. Sadece dergilerin kapak kızı olarak bile o döneme kadar 10 Milyon Dolar civarında para kazanmıştır. Kariyeri boyunca, Christian Dior, Banana Republic, Damiani, Donna Karan, Versace, Gap, L’oreal, Etro ve Mango gibi bir çok ünlü marka için modellik yapmıştır.

Milla Jovovich Oyunculuk kariyeri;

İlk oyunculuk deneyimini 12 yaşındayken, 1988 senesinde Two Moon Junction filmi ile gerçekleştirmiştir. Oyunculuk kariyerinin en iyi çıkışını ise 1997 senesinde Bruce Wills ile başrollerini paylaştığı The Fifth Element isimli film’dir. Daha sonra The Messenger: The Story of Joan of Arc sinema filmi ile başarılı çıkışını devam ettirmiştir.

Sinema dünyasında isminden en fazla söz ettirdiği film ise başrolünü üstlendiği Resident Evil filmi olmuştur. Film vizyona girdiği gün 1. sıraya yerleşmiş, sadece ilk haftasında 23 Milyon dolar, toplamda ise 600 Milyon Dolar hasılat rekoru kırmıştır. Ayrıca bu sinema filmin, playstation ve bilgisayar oyunları da büyük rekorlara imza atmıştır.

Hem film hem de modellik ile birlikte bir süre müzik dünyasında da yer almış, 1994 senesinde The Divine Comedy isimli bir albümü müzik severler ile buluşturmuştur. Bu albüm müzik otoriteleri tarafından beğenilse de maddi olarak kendisine bir kazanç sağlamamıştır. Ardından bir süre Plastic Has Memory isimli müzik grubu ile çalışmalarını sürdürmüş rol aldığı bazı filmlerinde de şarkılar seslendirmiştir. Özelikle The Fifth Element isimli filmde seslendirdiği Little Light of Love isimli şarkı hafızalara kazınan önemli şarkılarından bir tanesidir.

Uzun yıllar modellik yaptıktan sonra ara vermiş ve 2003 senesinde kendisi gibi model olan Carmen Hawk ile beraber Jovovich-Hawk isimli giysi tasarım stüdyosunu açmıştır. 2005 yılında ise New York’ta mağaza açarak günümüze kadar 50 ‘den fazla şube ile ticari faaliyetlerini sürdürmüştür.

Milla Jovovich evlilik hayatı;

Hayatı boyunca 3 kez evlenmiştir.

1. evliliği; 2 Ekim 1992 yılında Shawn Andrews ile evlenmiş evliliği sadece 2 ay gibi bir sürenin ardından 25 Kasım’da son bulmuştur.
2. evliliği; 14 Aralık 1997 yılında film yapımcısı Luc Besson ile gerçekleştirmiş bu evliliği de 2 Mayıs 2000 yılında bitmiştir.

Günümüzde yaşantısını Los Angeles’ta sürdüren Milla Jovovich İngiliz yönetmen Paul Anderson ile evlidir. Bu birlikteliğinden Gabo ve Dashiel Edan isimlerinde iki kızı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz