Mikael Askarov

Mikael Askarov Fenerbahçe takımında son dönemlerde dikkatleri üzerine çeken genç yıldız adaylarından birisidir. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi takımlarda forma giydi? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca futbol kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

2002 yılının Aralık ayında dünyaya gelen genç futbolcu Mikael Askarov Kazak asıllı, Kazakistan’da doğmuştur. Boyu 1.78 cm, burcu ise oğlak’tır. Futbol kariyerine Fenerbahçe takımı alt yapısında başlamış kısa süre içinde A Takım kadrosuna kadar yükselmeyi başarmıştır.

15 Ekim 2020 tarihinde Milli Maçlar nedeni ile lige verilen arayı hazırlık maçı ile değerlendiren Erol Bulut Askarov’a şans vermiştir. Karagümrük takımı ile yapılan hazırlık maçında ilk 11’de forma giyen Mikael Askarov başarılı performansı ile göz doldurmuştur.

A Takım ile daha önce antrenmanlara da katılan genç futbolcu ayrıca Emre Belezoğlu’na hayranlığı ile bilinmektedir. Resmi twitter hesabından Emre Belezoğlu ile bir antrenman fotoğrafına TheBest En iyisi notunu düşmüştür.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz