Mika Can Raun

Mika Can Raun hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2001 yılının Temmuz ayında Büyükada’da dünyaya gelen Mika Can Raun anne tarafından aslen Şanlıurfa’lıdır. Annesinin Şanlıurfa’dan göç ederek Büyükada’ya yerleştiğini ve Büyükadada doğup büyüyen babası ile tanıştığını ve kendisinin de Büyükada’da dünyaya geldiğini belirtmiştir. Bir süre Beşiktaş’ta yaşamıştır. Mika ismini annesi, Can ismini ise babası vermiştir. 15 yaşından bu yana yalnız yaşamakta ve maddi anlamda kendi ayakları üzerinde durmaktadır.

Turistik bir bölgede oturması sebebi ile ilk dönemlerde butik vb. yerlerde çalışmaya başlamış, turistlerle konuşarak yabancı dil öğrenmeye başlamıştır. Tam 4 bilen Mika Raun bir videosunda İngilizce, Almanca ve Arapça bildiğini belirtmiştir. O dönemden itibaren ciddi para kazanmaya başladığını sözlerine eklemiştir. Lise döneminde de Almanca ve İngilizce dil eğitimi almıştır.

Günümüzde yaşantısı Büyükada’da sürdürmektedir. Marmara Üniversitesi Senaryo Yazarlığı Film Tasarımı bölümü’nde eğitim almıştır.

Mika Can Raun boyu, kilosu kaç?

Boyu 1.79 cm, kilosu 40, burcu ise yengeç.

2020 yılında Armağan Çağlayan‘ın youtube kanalında konuklarını ağırladığı Gör Beni isimli program’da konuk olmuş ve kısa sürede büyük bir merak konusu olmuştur. Uzun senelerdir şiir yazdığını aslında şair olduğunu belirtmiştir. İlkokul döneminde iken yazmaya başlamıştır.

Resmi instagram hesabında günümüz itibariyle 355bin civarında takipçisi bulunmaktadır. Youtube video kanalında ki abone sayısı ise 103 B abone.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz