Metin Külünk

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili Metin Külünk 1960 yılında Rize Güneysu İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. Babası Muhammet Külünk annesi ise Şazimet Külünk’tür. Nejdet Külünk ve Ergin Külünk isimlerinde iki erkek kardeşi vardır.

Babasının görevi nedeni ile ilkokul ve Ortaokul eğitimini Diyarbakır ve İstanbul’da tamamlayan Metin Külünk Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunudur.

2001 senesinde Türkiye’nin girdiği ekonomik kriz döneminde yolu ihracat olarak göstermiş ve iki sene süresince Türkiye’nin her yanında 2000’e yakın kişiye Nasıl İhracat Yapılır konulu eğitimler vermiş, krizin ardından AK Parti ile siyasete atılmıştır.

2011 yılında İstanbul 1. Bölgeden Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili seçilmiş, 24. 25. ve 26. Dönem Milletvekili olarak görev yapmıştır. Ayrıca AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı, Türkiye Tunus Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanlığı, Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Genel Koordinatörlüğü, TBMM Sanayi Ticaret Enerji Tabi Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyesi olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Evli olan Metin Külünk’ün bu evliliğinden bir kızı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz