Metin Kaya

Taverne müziğinin usta isimlerinden Metin Kaya özellikle 1986 ve 2001 seneleri arasında yoğun bir müzik kariyeri sürdürmüş ardından gözlerden uzak bir yaşantı sürdürmeye başlamıştır.

Ancak bu süreç içersindede müzikten kopmadığını belirten Metin Kaya 11 Şubat 1961 yılında İstanbul Kadıköy’de doğmuştur. Kova burcudur.

Annesi Ayşe Kaya, babası ise Maksut Kaya’dır. Baba tarafından aslen Sivas Suşehri, anne tarafından ise aslen Sinop Ayancık’lıdır. İlköğretim döneminde mandolin ile tanışarak müziğe adım atmış ardından Gitar ve Org dersleri almıştır.

İki kardeştir, kendisinden sekiz yaş büyük Mehmet isminde bir abisi vardır. Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesinden mezun olmuştur.

İlk kasetini 1985 yılında Günüm Seninle Başlar ismi ile müzik piyasasına sürmüş ardından, Barışmaya Alıştık, Sıktımı Canını, Aklını Seveyim, Ayrılacağım, Siyahın En Güzeli, Hoppale, Erkekler Karaborsa ile müzik kariyerini sürdürmüştür. Sıkı bir Beşiktaş taraftarı olan Metin Kaya evli ve aile hayatına düşkün, mütevazi hayatını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz