Metin Arolat

0

Bir dönem evlenmek istemediği taşıyıcı bir anneden evlat sahibi olmak istemiş girişimlerde bulunmuş ancak bulunan taşıyıcı annenin kokain kullandığını öğrenince bir anda çocuk isteğinin bıçak gibi kesildiğini ve vazgeçtiğini belirtmiştir.

2010 yılında bolca uyku hapı içerek intihar girişiminde bulunan sanatçı kendisinin bunalımda olduğunu ve yalnız hissettiğini bu nedenle boşluğa düşerek böyle bir hata yaptığını belirtmiştir.

1972 yılında İzmir’de doğan sanatçının dedesinin dedesi Hasan İzzet Paşa’dır. Dedesi Ali Mümtaz Arolat dönemin büyük şairlerindendir. Bir röportaj’da edebiyat dersinde dedesini okuduklarını belirten Metin Arolat babasının ise Hasan İzzet Arolat Banka Müdürlüğü yapmıştır. 7 kuşak İstanbul’lu olduğunu belirten Metin Arolat yedi kuşak öncesinin ise Selanik’e dayandığını belirtmiştir. Baba tarafından Ali Muhsin Paşa, Hasan İzzet Paşa ve Çerkez Mehmet’in torunu olan sanatçı ayrıca Mevlana’nın 23. kuşak torunu’dur.

İzmir 9 Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. Mezun olduktan sonra İstanbul’a taşınmış ve bir reklam ajansında yönetmen asistanı olarak çalışmaya başlamıştır. Ardından Amerika’ya gitmiş ve Part Time işlerde çalışmış ayrıca University of Illinois’ta Reklamcılık eğitimi almıştır. Türkiye’de döndükten sonra Star tv, Kanal 6 ve Atv’nin Tanıtım Bölümlerinde Yönetmenlik yapmıştır.

1995 yılında Ayrılık Olmaz isimli albüm ile müzik piyasasına giriş yapan Metin Arolat hem reklamcılık, hem yönetmenlik hemde albüm çalışmalarını sürdürmüştür. Kendi kliplerini ve o dönemde Tarkan’nın kliplerini yönetmiştir.

Abisini bir trafik kazasında yitirmiş ardından babasını kaybetmiştir. Dedesi Galatasaray Lisesi mezunu olduğu için tüm ailesinin bu nedenle Galatasaray takımını tuttuğunu belirten Metin Arolat bugüne kadar Çok Daha Ötesi, Kabul Et, Yine Bir Başıma, Ayrılık Olmaz ve Karavan isimli albümlere imzasını atmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz