Metin Akdülger

Metin Akdülger son yıllarda rol aldığı bir çok başarılı yapım ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Yakışıklı oyuncu hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Metin Akdülger Kimdir? Nereli?

1988 yılının Nisan ayında dünyaya gelen başarılı oyuncu doğma büyüme aslen Bursa doğumludur. Ailenin en küçük çocuğudur. Çocukluk yıllarında resim yapmaktan büyük keyif alan yakışıklı oyuncu lise döneminde arkadaşları ile bir rock müzik grubu kurmuş ve bas gitar çalmıştır. Selanik göçmeni olan ünlü oyuncu Lise döneminde amatör olarak tiyatro oyunlarında yer almaya başlamıştır. Ayrıca kısa filmler çekmiş, üniversite döneminde okulda oyunculuk derslerine katılmış ilerleyen süreçte oyuncu olmaya karar vermiştir.

Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Üniversite eğitiminin 3. sınıfında iken bir süre usta sanatçı Yıldız Kenter‘in asistanlığını üstlenmiştir. Metin Akdülger ayrıca üniversite yıllarında Amerikan futbolu oynamıştır.

İlk tiyatro deneyimini Craft Atölye bünyesinde gerçekleştirmiş ve ilk kez Kaset adlı tiyatro oyununda sahne almıştır. Kariyeri boyunca bazı kısa film yarışmalarında jüri üyeliği yapmış ve çeşitli kısa filmlerde yer almıştır.

2019 yılında Burak Yeşildurak ile birlikte Journers isimli bir müzik grubu kurmuş ve müzik ile ilgilenmiştir. Aynı sene Döngüm isimli bir şaklı çıkarmış ve şarkının animasyon klibi youtube’da yayınlanmıştır. Daha sonrada bir çok şarkı çıkarmış ve klipleri yayınlanmıştır.

Metin Akdülger Boyu, Kaç Yaşında? Sevgilisi Kim?

Boyu 1.84 cm, kilosu 72, burcu koç, yaşı ise 2021 yılı itibariyle 33. Bazı kaynaklara göre sevgilisi ünlü youtuber Cansu Akın‘dır. Resmi instagram hesabını @metinakdulger kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 308bin civarındadır.

Metin Akdülger Oynadığı Sinema:

The Mask (Polis) 2013
Bensiz (Necip) 2014
Frewellcome 2015
Yok, Sağ Ol 2016
Tereddüt 2016
Kırık Kalpler Bankası (Turan) 2017
En Sevdiğim Kumaş (Rüya Gören Adam) 2019
The Ruse (Benjamin) 2019
İnsanlar İkiye Ayrılır (Barış) 2020

Diziler:

Medcezir (Orkun) 2013
Analar ve Anneler (Tahsin) 2015
Muhteşem Yüzyıl Kösem (IV. Murad) 2016
Şahsiyet (Ateş Arbay) 2018
Atiye (Ozan) 2019
Yarına Tek Bilet (Ali) 2020

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz