Metehan Baltacı

Metehan Baltacı Galatasaray takımında son dönemde göze çarpan isimlerden olmayı başarmıştır. Genç futbolcu hakkında merak edilen futbol kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Metehan Baltacı Kimdir?

Metehan Baltacı futbolcu olarak kariyerini Galatasaray takımında sürdürmektedir. 02 Kasım 2012 tarihinde Filiz lisans çıkarılmış ve Galatasaray takımı alt yapısında futbol kariyerine adım atmıştır. 17 Mart 2020 tarihinde Galatasaray takımı ile profesyonel sözleşme imzalamıştır.

Defans bölgesinde stoper olarak görev yapan Baltacı, 2021-2022 sezonunda 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden İskenderunspor takımında 1 sene kiralık olarak forma giymiş, tekrar Galatasaray takımına dönmüştür.

Metehan Baltacı Nereli?

Metehan Baltacı aslen Sinop, Ayancık’lıdır.

Metehan Baltacı Boyu

Metehan Baltacı 1.89 cm boyundadır.

Metehan Baltacı Kaç Yaşında? Doğum Tarihi

Metehan Baltacı 19 yaşındadır. Doğum tarihi 3 Kasım 2002, burcu ise akrep’tir. 2002 yılının Kasım ayında İstanbul, Fatih’te dünyaya gelmiştir.

Örnek aldığı ve beğendiği bazı futbolcular ise şu şekildedir. Sergio Ramos, Marcao, Milli takımda ise Merih Demiral, Çağlar Söyüncü ve Kaan Ayhan. Avrupa’da tuttuğu bir takım olmadığını ama kazanma alışkınlarından ötürü en kötü günde bile kazanmayı bilen Real Madrid’i beğendiğini dile getirmiştir.

En büyük özelliği çok soğukkanlı olmasıdır. Ayrıca zamanlaması, sert futbolu, hava toplarında ki hakimiyeti de dikkat çekmektedir. Sağ ayağını kullanan genç futbolcu, sol ayağını da son dönemde çok geliştirdiğini dile getirmiştir.

Ailesi İstanbul Esenler’de ikamet eden Metehen Baltacı, ilkokul eğitimini Oruç Reis İlköğretim Okulu’nda tamamlamıştır.

Menajerliğini Ahmet Bulut’un üstlendiği genç futbolcu son dönemde Okan Buruk tarafından sık sık A Takım kadrosuna dahil edilmektedir.

Transfermarkt verilerine göre güncel piyasa değeri 50 Bin €. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @metehanbaltacii ‘dır. Ayrıca @metehanbaltaci_ twitter hesabınıda aktif olarak kullanmaktadır.

Milli Takım Kariyeri:

Türkiye U21 (1 maç)
Türkiye U19 (5 maç)
Türkiye U18 (7 maç)
Türkiye U17


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz