Metanet Oğuz

Metanet Oğuz hakkında merak edilen kariyer bilgileri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1968 yılında dünyaya gelen Dr. Metanet Oğuz Azerbaycan’ın Oğuz Şehri’nde dünyaya gelmiştir. Annesi öğretmen, babası ise Mühendis’tir.

Doğup büyüdüğü Oğuz şehrinde İlköğretim ve Fen Lisesi’ni tamamlamış ardından 1992 senesinde Azerbaycan Devlet Tıp Fakültesi’nde yüksek eğitimini bitirmiştir. 1994 ve 1996 arasında Azerbaycan Devlet Doğal Afetler merkezinde, 1996 ve 2004 yılları arasında ise Bakü 5 Sayılı Kliniğinde dahiliye uzmanı olarak çalışmıştır.

Çalışmış olduğu süre içinde hastalıkların teşhisi, tedavisi ve tedavinin sona kadar götürülmesinde görev almıştır. O yıllarda yayılmakta olan TB, malayariya (sıtma), AIDS gibi hastalıkların erken teşhis konulması ve önlenmesi üzerine çalışmalar gerçekleştirmiştir.

1999 senesinde Alternatif Tıp ile ilgilenmeye başlayan Dr. Metanet Oğuz, Bioenerji, alternatif tıp ve psikoanaliz eğitimleri almıştır. 2001 yılında Uluslararası Bilim Eğitim Merkezi’nin Alternatif Tıp (Psikoenerji Terapisti) uzmanlığı diplomasını aldı. 2002 ve 2004 yıllarında Sebep – Sonuç İlişkileri ekolünün kurucusu V.P. Goch’un akademisinde Etikovaleoinformsfer (Sebep-Sonuç İlişkileri Kavramı) alanında tedavi prensipleri üzere eğitim almıştır.

Metanet Oğuz Yurtdışı Görevi;

Görevli olarak 2004 yılının Ekim ayında ailesi ile birlikte Suudi Arabistan’a gitmiştir. 2005 ve 2006 yıllarında Riyat Shaada Hastanesi, 2006 ve 2012 yılları arasında ise Riyat Eva Kliniği’nde dahiliye uzmanı olarak çalışmıştır. 2005 ve 2012 yıllarında Riyat şehrinde çeşitli bioenerji ve kişisel gelişim kursları, seminer ve konferanslar vererek 100’ün üzerinde talebe eğitmiştir.

İstanbul’da ise 2013 senesinden beri Alternatif Tıp alanında farklı eğitimler ve terapiler vermekte, insanların bilinçlenmesi, sağlıklı toplumlar oluşturulması üzerine bir çok televizyon ve radyo programında açıklamalar yapmaktadır. Hastalıkların Duygusal Sebepleri Mental Tedavi isimli bir kitabı bulunmaktadır.

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uzmanı, Tıp Doktoru, Dr. Metanet Oğuz evlidir ve 3 evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz