Merve Ulukanoğlu

Merve Ulukanoğlu Yasak Elma isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. Güzel isim hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri, biyografi ve kısaca hayatı.

Merve Ulukanoğlu Kimdir?

Merve Ulukanoğlu manken, model ve oyuncu. Lisans eğitimini Spor Yönetimi Bölümü üzerine tamamlamıştır. Daha sonra İngiltere’ye master eğitimi almak için gitmiştir. Eğitim aldığı dönemde modellik yapmaya başlamıştır. 2 sene Londra’da oyunculuk eğitimi almıştır.

Merve Ulukanoğlu Nereli?

Merve Ulukanoğlu Mersin’lidir. Aslen baba tarafın Mersin’li ve Mersin doğumludur.

Merve Ulukanoğlu Kaç Yaşında?

Merve Ulukanoğlu 31 yaşındadır. Doğum tarihi 23 Temmuz 1992, burcu aslan, doğum yeri Mersin.

Bir süre memleketi Mersin’de yaşamış, daha sonra ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmıştır.

Günümüz itibariyle, model ve oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Başarılı bir modellik kariyerine sahip olan güzel isim günümüzün en çok sevilen modellerindendir. İngiltere ve İtalya başta olmak üzere Avrupa ülkelerinin aranan yüzü olmuş, ayrıca Körfez ülkelerinde de aranan isim olmuştur. Geçtiğimiz dönemlerde Katar Kraliyet ailesine ait bir markanın yüzü de olan Ulukanoğlu, yine bir çok ünlü sayısız marka ile iş birliği yapmıştır.

Uzun boyu, fiziği ve güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken ünlü isim, tasarımların vazgeçilmezi olmuş, Harper’s Bazaar ve Grazia gibi çok okunan dergilerde yer almıştır. İngiltere, İtalya, Fransa, Almanya ve Hollanda başta olmak üzere bir çok ülkede çalışmıştır. Ayrıca Arap Yarımadası’nın önde gelen Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Katar, Bahreyn ve Suudi Arabistan gibi ülkelerde de başarıların altına imzasını atmıştır.

İspanya, Amerika, Güney Afrika ve Uzak Doğu ile devam edmesini planladığı kariyeri günümüz itibariyle Türkiye’de oyunculuk ile devam etmektedir.
merve ulukanoglu6
Oyunculuk dünyasına, birkaç reklam ve sinema filminde yer alarak başlamıştır. Yaptığı başarılı çalışmalar neticesinde, model olarak “Yılın En İyi Çıkış Yapan Modeli” ödülünün sahibi olmuştur.

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2021 yılında Arka Sokaklar isimli dizi ile gerçekleştirmiş ve Feyza karakteri için kamera karşısına geçmiştir. En son ise Yasak Elma adlı diziye dahil olan güzel isim dizi de Berrak karakterini canlandırmıştır. Yasak Elma adlı dizi de Sevda Erginci, Barış Aykaç, Şafak Pekdemir, Nesrin Cavadzade, Talat Bulut, Eda Ece ve Şevval Sam gibi isimler de rol almıştır.

Hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Resmi instagram hesabı @merveulukanoglu resmi twitter hesabı ise @UlukanogluMerve ‘dir.

http://www.merveulukanoglu.com


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz