Merve Toy

0

Merve Toy televizyon ekranlarının güzel isimlerindendir. Hakkında ise ekran severlerin merak ettiği bir çok soru internet ortamında sıkça aratılmaktadır. Kaç yaşında? nereli? doğum tarihi ve daha bir çok soru merak konusudur. Peki kimdir? evli mi? sevgilisi var mı?, boyu, kilosu ve bilinmeyenleri ile Merve Toy..

Spor yazarı, yorumcu ve sunucu kimliği ile tanınan Merve Toy aslen 1984 yılında Sakarya, Adapazarı’nda dünyaya gelmiştir.

Günümüzde Life Plus TV ile Spor + programında Serdar Ali Çelikler ile birlikte günün gelişen spor haberlerini yorumlamaktadır. Ayrıca Milliyet ve Gazetevatan’da yazılar yazmaktadır. Daha önce Lig TV’de haberler sunmuş, Futbol ve basketbol üzerine programlar yapmıştır. Maraton, TRT Spor ekranlarında ise Sporsel gibi programlarda yer almıştır.

Merve Toy Mezuniyeti, eğitim hayatı;

Başarılı sunucu Merve Toy, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. Staj döneminde Şansal Büyüka’nın yanında Maraton programının kurgularını hazırlamış ve röportaj’lar yapmıştır.

Öztürk Pekin ve Ercan Taner gibi usta isimlerle birlikte çalışmış, basketbol ve futbol programları ile çalışmalarını sürdürmüştür. BeIN Sports ve S Sport ekranlarında da yer alan Merve Toy’un en çok takip ettiği branş basketbol’dur. Ardından futbol gelsede, spor’a dair her şeyi takip etmekte ve spor hayatının vazgeçilmezi arasında yer almaktadır.

Futbolcular arasında en çok İspanyol futbolcular Fernando Torres ve Sergio Ramos’u beğenmektedir.

Küçüklük yıllarından beri basketbol, voleybol ve atıcılık gibi sporlar ile ilgilenmiştir. Kendisi hakkında biraz asosyal olduğunu, dizi falan izlemediğin, yayın hayatından sonra ise çıkıp yine ya futbol izlediğin, ya da boş vakitlerinde maça gittiğini aktarmıştır. Ayrıca kız arkadaşları ile bir araya geldiğinde arkadaşlarının ondan sıkıldığını, kendi sohbet konularının kızlara keyif vermediğini dile getirmiştir.

Sevgilisi varmı? kim?

Güzel sunucu Merve Toy bir dönem ünlü aşçı Arda Türkmen ile sevgili haberleri ile gündeme gelmiştir. 2017 yılında yapılan bu haberlerin ardından günümüzde birliktelik sürüyor mu?, ayrıldı mı?, yada sevgilisi var mı? sorularının cevabı 2018 yılı itibariyle net değildir.

Boyu, kilosu, burcu;

Merve Toy’un boyu 1.74 cm, kilosu ise 60’tır. Burcu ise Oğlak’tır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz