Merve Tepe

Merve Tepe hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? doğum yeri, eğitimi, çalışmaları, kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılının Eylül ayında İstanbul’da doğmuştur. Gazeteci, sunucu ve muhabir kimlikleri ile tanınan başarılı isim, İstanbul Ticaret Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü’nden mezun olmuştur.

Üniversite döneminde iken Ankara’da, Dışişleri Bakanlığı ve Avrupa Birliği Bakanlığı’nda staj’ın yanı sıra, Türkiye – Afrika ilişkileri üzerine araştırmalar yapmıştır.

Haberciliğe Trt Türk kanalında başlayan Merve Tepe, 2016 yılında A Haber’e transfer olmuştur. Uzun süre A Haber’de muhabirlik yapmış, ardından Turkuvaz Medya’nın 2018 senesinde kurmuş olduğu ekonomi kanalı A Para’nın açılması ile burada görev almaya başlamıştır. Günümüzde, A Para’da Haftaiçi Ana Haber kuşağını ve A Haber ekonomi bültenlerini hazırlayıp sunmaktadır. Müzik ile de ilgilenen Tepe’nin keman eğitimi de aldığı belirtilmektedir.


2 Yorumlar

  1. eğer kabul etseydi veya kabul edeceğini bilsem kendisine hiç çekinmeden evlenme teklif ederdim sayın merve tepeye ama benim gibilere gelmez heleki istanbulda yaşamıyorsam malım mülküm çok gönlümde zenginim ama yinede beni gerçekten seveceğini seveceği için benim memleketime geleceğini sanmıyorum eğer kabul edeceğini bilsem ailemle birlikte gider allahın emri peygamberin kabriylee isterdik tabii öncesinde anlaşırdık konuşurduk eğer istenilmesine izin verirse evlenirdim ama bilemiyorum nasıl bir kişiliği var gözü yükseklerdemi yoksa herşeyin sınırında olan bir bayanmı beni beğenirmi acaba bir sürü sorum var namaz kılıyormu imanla islamla allah arası nasıl ahiret imanı inancı varmı bunlarıbilsem ve gereğini yapıyorsa bunlarla ilgili türbanlı olmasını isteyerek evlenirdim allah kendisini ailesine akrabalarına bağışlasın kutsaltopraklara gitmesini allah nasip etsin amin

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz