Merve Taneli

Merve Taneli Türk Milli Pentantloncu ve Avrupa Şampiyonası Altın ve Bronz Madalya Sahibi bir isimdir. 2021 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Operasyon 41 adlı yarışmaya dahil olmuştur. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? gibi soruların cevapları merak konsuudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Merve Taneli Kimdir? Nereli?

Youtube video kanalı da bulunan başarılı sporcu kanal açıklamasında, Milli Modern Pentantloncu. Öğretmen, Antrenör ve kişisel antrenör olarak çalışmalarını sürdürdüğünü belirtmektedir. Yarışmaya Malatya’dan katılan başarılı isim sporcu bir ailede yetişmiştir. Modern Pentatlon Milli Takım sporcusu ve 17 Türkiye derecesine sahiptir. Yüzme sporunun ardından Modern Pentatlona geçiş yapmış 2010 yılında bu yana bu spor ile uğraşmaktadır.

18 yıla yakın bir süredir aktif ve başarılı olarak sporun içerisinde yer almaktadır. Kariyerinde 17 Türkiye derecesine sahip, bunların 7’si Türkiye Şampiyonluğu ayrıca Uluslararası arenada Avrupa 3.lüğü ve Dünya 7.liği bulunmaktadır. Lakabı Şampiyon olan Merve Taneli, kendisini dayanıklı, mücadeleci ve kazanmak için doğmuş ve savaşcı içgüdüsü çok yüksek olarak tanımlamaktadır.

Resmi instagram hesabını @mervetaneli olarak kullanmaktadır. Maalesef başarılı sporcunun doğum tarihi, yaşı, boyu ve kilosu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır. Kanal D ekranlarında yayınlanan ve sunuculuğunu Hasan Yalnızoğlu‘nun üstlendiği Operasyon 41 isimli yarışmada yer almaktadır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz