Merve Nur Bengi

Merve Nur Bengi rol aldığı başarılı projeler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Peki aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Eğitimi, oynadığı sinema ve diziler hangileri? Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılının Haziran ayında dünyaya gelen güzel oyuncu Merve Nur Bengi İzmir Özel Çamlaraltı Koleji’nde eğitim görmüştür. Ardından İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’de Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı Tiyatro’da eğitimini sürdürmüştür. Boyu 1.73 cm, burcu ise ikizler’dir. Bazı kaynaklarda doğum yerinin Avustralya, bazı kaynaklarda ise doğum yerinin İstanbul olduğu belirtilmektedir. Ancak henüz tam doğum yeri ve aslen nereli olduğu bilgisi teyit edilememiştir.

Merve Nur Bengi oynadığı sinema ve diziler;

İlk sinema oyunculuk deneyimini 2014 senesinde rol aldığı Unutursam Fısılda isimli film ile gerçekleştirmiştir. Bu Film de Farah Zeynep Abdullah, Gözde Çığacı, Gümeç Alpay Aslan ve Hülya Gülşen Irmak gibi isimlerde rol almıştır.

Daha sonra 2019 senesinde bir gençlik dizisi olan 4N1K Yeni Başlangıçlar ile oyunculuk kariyerini sürdürmüş ve dizi de Çağla Erdem karakterine hayat vermiştir. 2021 yılında ise Öğrenci Evi adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Öğrenci Evi, Acun Ilıcalı‘nın yeni dijital içerik platformu olan Exxen’in dizi projelerinden birisidir.

Merve Nur Bengi hakkında kısa bilgiler, yetenekleri;

Diller İngilizce (Anadil), Türkçe (Anadil), Hollandaca (Temel)

Dans Dans doğaçlama, Dans tiyatrosu, Serbest dans, Hip hop, Latin Amerika dansı, Modern dans, Müzikal, Koreografi, Şarkı söylemek, Sahne şarkıları ve Spor Binicilik.

Resmi instagram hesabını mervenurbengi ismi ile kullanan Nur Bengi Televi Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz