Merve Holefter

Merve Holefter hakkında merak edilen müzik kariyeri, kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Başarılı sanatçı Merve Holefter Trabzon’da dünyaya gelmiştir. Aslen Trabzonlu olan ünlü ismin soyadı köylerinin ismi olan Rumca bir kelime olan Holefter’dir. İnsanların kendisini aslen Alman zannettiklerini ancak çocukluğunun Trabzon’da geçtiğini, Holefter kelimesinin horon oynanan büyük bir alan anlamına geldiğini açıklamıştır. Holefter Köyü Trabzon’un Arsin İlçesi’ndedir.

Henüz çok küçük yaşlarda iken söz yazarlığına yatkınlığı anlaşılmış, ilkokul dönemlerinde ilk şarkılarını yazmaya başlamıştır. ilerleyen yıllarda ise profesyonel olarak hem eğitimini, hemde müzik hayatını sürdürmeye karar vermiştir.


İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’ndan 2015 yılında mezun olmuştur. Günümüzde hem Batı, hem Ortadoğu hem de Türk müziği motifleri barındıran bir tarza sahiptir.

2018 yılında Yusuf ile Züleyha isimli albümünü müzik severler ile buluşturmuştur. Albümünde Züleyha, Tuzlu Tuzlu, Dur Seni Var Ya Seni, Devriyeler, Rahmetli ve Bahtı Kara isimli 6 şarkı bulunmaktadır, albümde bulunan tüm şarkıların söz ve müzikleri de kendisine aittir.

2019 yılında ise Seyhan Müzik etiketi ile yayınlanmış olan Maya isimli tekli çalışmasını müzik severlere sunmuştur.

Maalesef hiç bir kaynakta kaç yaşında olduğu, doğum tarihi, boyu ve kilosu ile ilgili merak edilen bilgilerin cevaplarına ulaşılamamıştır.

Hangi takımı tutuyor?

Bir röportaj’da aslında Galatasaray takımını tuttuğunu dile getirmiştir. Ancak Trabzonspor ile ilgileniyor musun? sorusuna ise Trabzonluyum ve Trabzonspor’a şarkı yazmıştım, yazdığım şarkı stadyumlarda çalınıyor diye açıklama yapmıştır. Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan güzel ismin günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 34,1bin civarındadır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz