Merve Büyüksaraç

Merve Büyüksaraç hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? evli mi? kısaca hayatı, kariyeri ve biyografi bilgileri. Survivor yarışması sonrasında dava nasıl sonuçlandı? Tüm soruların cevapları kimnereli.net ‘de.

1988 yılının Haziran ayında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Burcu İkizler, boyu 1.78 cm, kilosu ise 59’dur.

TED Ankara Koleji mezunu Merve Büyüksaraç daha sonra İstanbul Yeditepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü’nden mezun olmuştur. Bir abisi vardır. Özellikle resim ve takı çalışmalarından oldukça hoşlanan güzel isim ayrıca sporlada ilgilenmekte voleybol ve basketbol oynamaktadır. Diğer bir yandan dans etmeyi de çok sevmekte, Rumba, Cha Cha ve oryantal danslarına ayrı bir merakı vardır. Tüm bunların yanı sıra bir diğer hobisi ise araba kullanmaktadır. Yemek kültüründe ise favori mutfakları arasında Türk mutfağı’nın yanı sıra Çin mutfağı bulunmaktadır.

Merve Büyüksaraç ekran deneyimi;

2006 senesinde Show Tv kanalında yayınlanan Miss Turkey 2006 yarışmasında 18 yaşında iken Türkiye Güzeli olmuş ve Ülkemizi Dünya Güzellik Yarışmasında temsil etmiştir. 2007 yılında ise televizyon ekranlarında yayınlanan Buzda Dans yarışmasında yer almıştır.

Dominik’te 2012 Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasında yer almış ve bir çok ünlü isim ile yarışmıştır. O senenin Survivor yarışmasının kazananı ise Nihat Altınkaya olmuş, ikinciliği ise Hasan Yalnızoğlu almıştır. Survivor yarışmasından sonra tekrar Türkiye’ye dönen güzel isim yarışma ve Acun Medya ekibi ile ilgili yaptığı açıklamalar sonucunda Acun Ilıcalı ile mahkemelik olmuştur. Acun Ilıcalı ile yaşadığı olay sonrasında Ilıcalı açtığı tazminat davasını kazandığını açıklamıştır. Kazandığı 25 bin TL değerindeki parayı ise hayır kurumuna bağışlayacağını belirtmiştir. Merve Büyüksaraç’ın yarışmadan sonra yaptığı açıklama ise şu şekildedir; Orada kimse aç kalmıyor, yarışmacılara yemek veriliyor. Survivor’a katıldığım için çok pişmanım ve diğer açıklamaları ile uzun süre medyanın gündeminde yer almıştır.

13 Ağustos 2014 tarihinde ise dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde Ustanın Şiiri isimli şiir instagram’da paylaşmıştır. Sonucunda ise Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret gerekçesi ile 1 yıldan 2 yılı kadar hakkında hapis istemi nedeniyle dava açılmıştır.

İş hayatı;

Mezun olduğu alan üzerine profesyonel olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Çeşitli firmalara ürün tasarımları yapan Merve Ciner, 2011 ve 2013 yılları arasında yat tasarımına yönelmiş, stajını Yonca Onuk Tershanesi’nde tamamlamış ve Marka yat bünyesinde çalışmaya devam etmiştir. ilerleyen yıllarda Türkiye tanıtım grupları ile proje bazlı ürün tasarlamaya devam etmiş, Yurtdışı ve yurtiçinde yapılan tanıtım fuarlarında stand, alınlık gibi mekan ve ürün tasarımları ile birlikte firma çalışanlarının kullanabileceği minyatür ürün broşları, firmalara özel hediye paketleri ve ürün paketleri gibi ürünler tasarlamaktadır.

Evli mi? eşi kim?

2016 yılında Medya patronu ve işadamı Turgay Ciner’in yeğeni Gökhan Ciner ile evlenmiştir. Düğünü Zorlu Center’da yer alan Raffles İstanbul’da gerçekleşmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz