Mert Yazıcıoğlu

Mert Yazıcıoğlu hakkında bik çok sorunun cevabı. Nereli? kimdir? kaç yaşında? boyu, kilosu, sevgilisi var mı? oynadığı dizi ve sinema filmleri, kısaca hayatı.

1993 yılının Mayıs asında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu Mert Yazıcıoğlu’nun burcu Boğa’dır. İstanbul’da doğmuştur, baba tarafından ise aslen Denizli’lidir. Kendisinden beş yaş büyük bir abisi vardır. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini İstanbul’da tamamlamış, Lise’yi düz Lise’de okumuştur. Boyu 1.77 cm, kilosu ise 68’dir.

Ardından kazandığı İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme Bölümü’nü 2. sınıfta iken oyunculuk kariyeri nedeni ile dondurmuştur.


3 Mota Eğitim Atölyesi’nde oyunculuk eğitimi alan Mert Yazıcıoğlu, ilk oyunculuk deneyimini ise Kayıp Şehir isimli dizi’de canlandırdığı Furkan karakteri ile gerçekleştirmiştir. Ekran severler tarafından tanınması ve yıldızının yükselmesi ise Karagül dizisinde Baran Şamverdi karakteri ile olmuştur.

Mert Yazıcıoğlu Rol aldığı dizi ve sinema filmleri;

Dedemin İnsanları sinema filminin yanı sıra Kayıp Şehir, Karagül, Umuda Kelepçe Vurulmaz, Mehmed: Bir Cihan Fatihi gibi dizilerde rol almıştır. 2018 yılında ise Kanal D ekranlarında yayınlanan Bir Litre Gözyaşı isimli dizinin başrol oyuncusu olarak diziye dahil olmuştur. Dizide Mahir karakterini canlandırmaktadır.

Mert Yazıcıoğlu Oyunculuğa nasıl başladı;

Bir arkadaşının oynadığı dizi setine gitmiş ve orada Can Sipahi ile tanışmıştır. Ardından Sipahi Yazıcıoğlu’nu Sumru Onat’ın sahibi olduğu Cast 33’e yönlendirmiştir. Ardından bir çok deneme çekimine katılmış o arada Ümit Çırak ile tanışmıştır. Ümit Çırak’ın eğitim almak istermisin sorusunun üzerine teklifi kabul etmiştir. Aldığı oyunculuk eğitimi ve rol aldığı ilk dizi ile oyunculuğunu geliştirmiştir.

Özellikle genç kızlar tarafından sıkça sevgilisi var mı? varsa kimdir? sorusunun cevabını ise şimdilik yok diye cevaplandırabiliriz. Zamanında aşk ile tanıştığını, yaşanmışlıkların olduğunu ana günümüzde böyle bir ilişkisinin olmadığı, acelesinin de olmadığını belirtmiştir. Bir dönem güzel oyuncu Hilal Altınbilek ile birlikteliği magazin dünyasının gündeminde yer almıştır.

Özellikle rol aldığı dizilerde ekrana yansıyan görüntüsü ile hayranları tarafından acaba ruj mu kullanıyor sorusu merak edilmiştir. Bir röportaj’da bu konu kendisine sorulmuş ve kullanmadığını dile getirmiştir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz