KimNereli.net

Mert Yazıcıoğlu

Mert Yazıcıoğlu Kimdir?

Mert Yazıcıoğlu
Gerçek adı: Mert Yazıcıoğlu
Doğum Tarihi: 10/05/1993 (26 yaşında)
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.77
Kilo: 68
Burç: Boğa
Meslek: Oyuncu
Mezuniyet: İstanbul Aydın Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul

Mert Yazıcıoğlu Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Mert Yazıcıoğlu hakkında bik çok sorunun cevabı. Nereli? kimdir? kaç yaşında? boyu, kilosu, sevgilisi var mı? oynadığı dizi ve sinema filmleri, kısaca hayatı.

1993 yılının Mayıs asında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu Mert Yazıcıoğlu’nun burcu Boğa’dır. İstanbul’da doğmuştur, baba tarafından ise aslen Denizli’lidir. Kendisinden beş yaş büyük bir abisi vardır. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini İstanbul’da tamamlamış, Lise’yi düz Lise’de okumuştur. Boyu 1.77 cm, kilosu ise 68’dir.

Ardından kazandığı İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme Bölümü’nü 2. sınıfta iken oyunculuk kariyeri nedeni ile dondurmuştur.


3 Mota Eğitim Atölyesi’nde oyunculuk eğitimi alan Mert Yazıcıoğlu, ilk oyunculuk deneyimini ise Kayıp Şehir isimli dizi’de canlandırdığı Furkan karakteri ile gerçekleştirmiştir. Ekran severler tarafından tanınması ve yıldızının yükselmesi ise Karagül dizisinde Baran Şamverdi karakteri ile olmuştur.

Mert Yazıcıoğlu Rol aldığı dizi ve sinema filmleri;

Dedemin İnsanları sinema filminin yanı sıra Kayıp Şehir, Karagül, Umuda Kelepçe Vurulmaz, Mehmed: Bir Cihan Fatihi gibi dizilerde rol almıştır. 2018 yılında ise Kanal D ekranlarında yayınlanan Bir Litre Gözyaşı isimli dizinin başrol oyuncusu olarak diziye dahil olmuştur. Dizide Mahir karakterini canlandırmaktadır.

Mert Yazıcıoğlu Oyunculuğa nasıl başladı;

Bir arkadaşının oynadığı dizi setine gitmiş ve orada Can Sipahi ile tanışmıştır. Ardından Sipahi Yazıcıoğlu’nu Sumru Onat’ın sahibi olduğu Cast 33’e yönlendirmiştir. Ardından bir çok deneme çekimine katılmış o arada Ümit Çırak ile tanışmıştır. Ümit Çırak’ın eğitim almak istermisin sorusunun üzerine teklifi kabul etmiştir. Aldığı oyunculuk eğitimi ve rol aldığı ilk dizi ile oyunculuğunu geliştirmiştir.

Özellikle genç kızlar tarafından sıkça sevgilisi var mı? varsa kimdir? sorusunun cevabını ise şimdilik yok diye cevaplandırabiliriz. Zamanında aşk ile tanıştığını, yaşanmışlıkların olduğunu ana günümüzde böyle bir ilişkisinin olmadığı, acelesinin de olmadığını belirtmiştir. Bir dönem güzel oyuncu Hilal Altınbilek ile birlikteliği magazin dünyasının gündeminde yer almıştır.

Özellikle rol aldığı dizilerde ekrana yansıyan görüntüsü ile hayranları tarafından acaba ruj mu kullanıyor sorusu merak edilmiştir. Bir röportaj’da bu konu kendisine sorulmuş ve kullanmadığını dile getirmiştir.

Etiketler:

Rol Aldığı Diziler

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. sümeyra özdemir 18 Kasım 2016

    mert yazıcıoğlunun telefon numarası lazım çok acil

Mert Yazıcıoğlu
Gerçek adı: Mert Yazıcıoğlu
Doğum Tarihi: 10/05/1993 (26 yaşında)
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.77
Kilo: 68
Burç: Boğa
Meslek: Oyuncu
Mezuniyet: İstanbul Aydın Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

379.286 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

315.005 kez okundu

3.

Tarık Akan

291.920 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

225.635 kez okundu

5.

Tarkan

221.993 kez okundu

6.

Volkan Demirel

219.328 kez okundu

7.

Emre Mor

193.286 kez okundu

8.

Ersay Üner

188.314 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

179.129 kez okundu

10.

İrem Derici

174.964 kez okundu