Mert Müldür

Mert Müldür A Milli takım kadrosunda yer almayı başaran genç futbolcular arasındadır. Hakkında ise futbol severler aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? boyu, kilosu oynadığı takımlar gibi bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca futbol kariyeri, hayatı ve biyografisi.

1999 yılının Nisan ayında dünyaya gelen Mert Müldür, Avusturya Wien doğumludur. Burcu Koç, boyu 1.88 cm, kilosu ise 74’tür. Sahada defans oyuncusu olarak stoper mevkiinde görev almakta, zaman zaman ise ön libero olarak ta görev almaktadır.

Küçük yaştan beri futbol hayranı olan ve futbola tutkun bir çocuk olarak yetişen Mert Müldür anne ve babasının evde sürekli top oynadığı için kendisine kızdıklarına dile getirmiştir. Ancak yinede oynamaya devam ettiğini ve annesinin pes ederek kendisini bir futbol takımına yazdırmaya karar verdiğini dile getirmiştir. 7 yaşında iken ailesi tarafından Rapid Wien takımının seçmelerine götürülmüş ve seçilmeyi başarmıştır. Dayısı da eski bir futbolcudur, geçmiş yıllarda profesyonel olarak Avusturya’da Admira Wacker takımında forma giymiştir.

Futbol hayatına Rapid takımı alt yapısı ile adım atmıştır. İlk dönemlerde forvet olarak oynamış, alt yapıda bulunan bir antrenörü tarafından defans’ta daha başarılı olacağını düşünmesi nedeni ile defans mevkiisinde görev verilmiştir.

Rapid Wien II takımının ardından 1 Temmuz 2018 tarihinde Rapid Wien A takım kadrosuna girmeyi başarmıştır. Günümüzde Rapid formasını giyen genç futbolcunun ayrıca, Milli takımında ilerleyen yıllarda değişilmez isimleri arasında yer alması beklenmektedir. 2021 yılına kadar Rapid takımı ile sözleşmesi bulunmaktadır.

Mert Müldür Milli takım kariyeri;

10 Şubat 2016 tarihinde U17 Milli takımına seçilmiş toplam 6 kez forma giymiştir. Ardından 1 Eylü 2017’de dahil olduğu Türkiye U19 formasını ise toplam 4 kez giymiştir. En son 11 Ekim 2018 tarihinde Türkiye A Milli takım kadrosuna girmeyi başaran genç futbolcu toplam 2 kez A Milli formayı giymiştir.

Mert Müldür baba tarafından aslen nereli? memleketi;

Başarılı futbolcu baba tarafından aslen Bingöl’lüdür. Lise eğitimini tamamlamış olsa da eğitim hayatını futbol ile birlikte sürdürmeye kararlıdır ve hem üniversite, hem de futbol kariyerini birlikte sürdürmek istemektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz