KimNereli.net

Mert Fırat

Mert Fırat Kimdir?

Hataylı Ünlüler, Oyuncular

8 Eylül 2018

23.843 kez okundu

Şahabettin Mert Fırat
Gerçek adı: Şahabettin Mert Fırat
Doğum Tarihi: 10/01/1981 (37 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (İdil Fırat ile)
Boy: 1.81
Burç: Oğlak
Meslek: Oyuncu Senarist Tiyatrocu
Mezuniyet: Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya
Doğum yeri: Ankara

Mert Fırat Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Mert Fırat kimdir? aslen nereli? kısaca hayatı ve bilinmeyen yönleri. 2018 yılında evlendiği eşi İdil Fırat kimdir?

10 Ocak 1981 Ankara doğumlu Mert Fırat’ın babası 1980’li yıllarda tanınmış arabesk sanatçısı Nihat Fırat, Ankara Radyosu ve TRT’de çalışmış, annesi ise Ankara’da ev yemekleri yaptığı bir restaurant, butik işletmiştir.


Ortaokul döneminden itibaren tiyatro kolunda bulunan Mert Fırat baba tarafından aslen Hatay Antakya, anne tarafından ise aslen Kayseri‘lidir. Yakışıklı oyuncu 1.81 cm boyunda, Oğlak burcudur.

Ortaokul döneminde tiyatro ile tanışmıştır. Lise eğitiminin ardından Üniversite sınavına girmiş bir yandan da Alanya’da garson olarak çalışmaya başlamıştır. Bu dönemde iyi para kazanan Mert Fırat kazandığı para ile İsveç’te yaşayan kız arkadaşının yanına gitmiştir.

İsveç’tede garson ve aşçı olarak işlerde çalışmış aynı zamanda Radyo Televizyon Bölümünde eğitim almıştır. Ancak buradaki eğitimini tamamlamadan tekrar Türkiye’ye dönüş yapmış ve Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.

Mert Fırat rol aldığı dizi ve sinema filmleri;

Bugüne kadar Bizim Evin Halleri, Binbir Gece, İşte Benim, Hayattan Korkma, Yersiz Yurtsuz, Başka Dilde Aşk, Kapalı Çarşı, Atlıkarınca, Beni Unutma, Bir Ömür Yetmez, Dedemin İnsanları, Devrimden Sonra, Acemi Gladyatör, Erkek Tarafı Testosteron, Kelebeğin Rüyası, İntikam, Gece, Son Umut, Bir Varmış Bir Yokmuş, Serçe Sarayı, Kürk Mantolu Madonna, Arif V 216, Aşk ve Gurur, Ufak Tefek Cinayetler ve Yol Ayrımı gibi bir çok sinema ve dizide rol almıştır.

Ayrıca bu sinema filmlerinden Bir Varmış Bir Yokmuş, Erkek Tarafı, Atlıkarınca ve Başka Dilde Aşk isimli filmlerin senaristliğini üstlenmiştir.

Bir dönem kendisi ile gerçekleştirilen röportaj’da askerlik ile ilgili verdiği cevaplardan dolayı büyük tepki almıştır. Çocuğun olsa askere gönderirmisin sorusuna, göndermemek için elimden geleni yaparım diye cevap vermiştir. Ayrıca zorunlu askerliğe de karşı olduğunu belirmiştir. İnançlı birimisiniz sorusuna ise küçük yaşlarda iken 5 vakit namaz kıldığını ancak, günümüzde muhafazakarlara saygı duyduğunu, kendisinin ise dindar bir adam olmadığını dile getirmiştir.

2018 yılında spor camiasının yakından tanıdığı iş adamı Önder Fırat’ın kızı sosyetik güzel İdil Fırat ile evlenmiştir. İzmir Alaçatı’da gerçekleşen düğün törenine ünlü isimler akın etmiştir.

Etiketler: , ,

Rol Aldığı Diziler

Rol Aldığı Filmler

YORUMLAR

Yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. adeleli 31 Ocak 2016

    Mert firat senin hayranınım

  2. şeyma baran 4 Şubat 2018

    Ben şahsi olarak söylüyorum bence en iyi erkek oyunculardan biri işini layığıyla yapıyor her dizisinde filminde dizinin senaryosuna göre kendini uydurabiliyor çok başarılı bi oyuncu.

Mert Fırat
Gerçek adı: Şahabettin Mert Fırat
Doğum Tarihi: 10/01/1981 (37 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (İdil Fırat ile)
Boy: 1.81
Burç: Oğlak
Meslek: Oyuncu Senarist Tiyatrocu
Mezuniyet: Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya
Doğum yeri: Ankara
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

362.672 kez okundu

2.

Tarık Akan

284.804 kez okundu

3.

Mustafa Miraç Kaya

222.099 kez okundu

4.

Volkan Demirel

211.937 kez okundu

5.

Tarkan

208.909 kez okundu

6.

Yusuf Aktaş

190.152 kez okundu

7.

Emre Mor

187.923 kez okundu

8.

Ersay Üner

184.001 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

169.927 kez okundu

10.

İrem Derici

165.203 kez okundu