Mert Bayantemur

0

Mert Bayantemur hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? aslen nereli? ne iş yapıyor? eğitimi, kariyeri, çalışma hayatı, kısaca biyografi bilgileri.

Mert Bayantemur Kimdir?

Mert Bayantemur 1994 yılının Temmuz ayında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Çocukluğunu ve eğitim hayatını İzmir’de tamamlamıştır. Yengeç Burcudur.

Övgü Terzibaşıoğlu Anadolu Lisesi’nde Matematik – Fen okuduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi – Ekonometri bölümünü tamamlamıştır.

2018 yılından bu yana İnternet üzerinde içerikler üretmekte olup hobisini işe dönüştürmüştür.

14 yaşından beri hem okuyup hem çalışan Mert Bayantemur Turizm, Restaurant-Kafe gibi sektörlerde uzun süre çalışmış ve yöneticilik yapmıştır. Kanala ilk videosunu Temmuz 2018’de atmıştır ve o sırada devam ettiği işi ile Youtube’u beraber yürütmüştür.

2020 Mayıs itibariyle var olan mesleğini bırakıp tamamen Youtube’a yönelmiştir. Kanalında genel olarak ürün incelemeleri yapmaktadır. Kendine has video serileri vardır (Çakma vs Orijinal, Dünya’nın En Büyük/Küçük Ürünleri, İyi Ki Almışım Dediğim Ürünler vb.) Ocak 2023 İtibariyle 550 Videosu, 420 Bin Youtube abonesi ve 121 Bin Instagram takipçisi vardır.

Kendisi bir motosiklet tutkunudur ve bu tutkusunu ateşleyen kişinin Altın Elbiseli Adam olduğunu sürekli belirtir. 2 tane sokaktan sahiplendiği kedisiyle birlikte İzmir’de yaşamaktadır.

Resmi instagram hesabı @mertbayantemur’dur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz