Mert Asutay

Mert Asutay 2019 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Leke dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Peki kaç yaşında? daha önce hangi sinema ve dizilerde rol aldı? kısaca oyunculuk hayatı ve biyografi bilgileri.

1968 yılının Ağustos ayında İstanbul’da dünyaya gelen Mert Asutay .. burcudur. Babası usta oyuncu Üstün Asutay’dır. Çok küçük yaşlardan itibaren babası ile birlikte tiyatrolara gitmiş, usta isimlerde vakit geçirmiş ve oyunculuk dünyasının içerisinde erken yaşlarda yer almıştır.

1978 yılında 20 yaşında iken çocuk tiyatrosu ile profesyonel tiyatro hayatına adım atmıştır. 1995 yılından 2015 yılına kadar Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda çalışmıştır. 2016 yılından itibaren ise İstanbul Şehir Tiyatroları bünyesinde çalışmalarını sürdürmüştür.

Bugüne kadar rol aldığı sinema ve dizilerde dışında özellikle seslendirme çalışmaları ile adından söz ettirmiştir.

Rol aldığı diziler;

Vatandaş Ahmet Efendi, Üç Aşağı Beş Yukarı, Bizim Mahalle, Geceler, Son Fasıl, Eltiler, Hiç Bana Sordun mu?, İlişkiler, Avrupa Yakası, Küçük Sırlar, Suskunlar (Gardiyan), Merhamet (Erol), 46 Yok Olan (Doktor) ve Leke.

Sahne aldığı tiyatro oyunları;

Bavul, Sızı, Martı, Yarın Başka Koruda, Yaka Beyaz, Gül’e Ağı ve Külhanbeyli Müzikali.

Rol aldığı sinema filmleri;

Nefes Alamıyorum (Ali), Yalan (Gazeteci), Yeni Bir Yıldız (Sunucu), Sır (Oktay), Adada Bir Sonbahar (Garson Ali), Oyunbozan, Siyah Cennet, Ferahfeza (Rauf).

Seslendirme çalışması gerçekleştirdiği bazı projeler ise, Sarışın Bomba, John Wick 2, Buğday, Hobbit: Şe Ordunun Savaşı, Hz. Muhammed Allah’ın Elçisi, Tozol/Skiptrace, Hazine Avcıları, Kara Şövalye, Kahraman İkili, Hobbit Beklenmedik Yolculuk, G.I. Joe: Kobra’nın Yükselişi, Bir Çılgının İçinde, Kurtlar Vadisi Pusu, Kediler Şehri.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz