KimNereli.net

Memduh Bayraktaroğlu

Memduh Bayraktaroğlu Kimdir?

Memduh Bayraktaroğlu
Gerçek adı: Memduh Bayraktaroğlu
Doğum Tarihi: 1951 (68 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Meslek: Gazeteci Köşe Yazarı Yazar
Doğum yeri: Kırklareli

Memduh Bayraktaroğlu Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Memduh Bayraktaroğlu Youtube kanalı üzerinden paylaşımları ile dikkat çekmektedir. Gazeteci, yazar hakkında merak edilen sorular ve cevaplar. Kimdir? nereli? hayatı, mesleki kariyeri ve bilinmeyenleri.

Memduh Bayraktaroğlu aslen nereli? doğum tarihi ve yeri;

1951 yılında dünyaya gelen usta gazeteci Bayraktaroğlu baba tarafından aslen Kırklareli nüfusuna bağlıdır. Memleketi Kırklareli’de doğmuştur. 2018 yılı itibari ile 67 yaşındadır. Doğum tarihi gün ve ay olarak bilinemediği için burç bilgisine ulaşılamamıştır.

İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından, bir kuruluşta evrak memuru olarak çalışma hayatına başlamış, genel müdürlük mevkiine kadar yükselmiş, 1980 yılının Eylül ayında ise istifa ederek işten ayrılmıştır.

1993 senesinde kalp krizi geçirmiş ve profesyonel yöneticilik kariyerini noktalamıştır. Rahatsızlık sonucu by-pass ameliyatı olmuş ve iki damarı değiştirilmiştir. İş hayatının ardından kitap yazmaya başlamış, 1994 senesinde Günaydın Gazetesi bünyesinde köşe yazarlığı yapmıştır. Aynı senenin Eylül ayında ise Milliyet Gazetesi’ne geçmiş sonrasında Akşam ve Öncü gazetelerinde çalışmış BTV televizyonunda ekonomi, dış ve iç politikalar üzerine yorumcu olarak yer almıştır. 2003 yılından itabaren ise Dünden Bugüne Tercüman Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmıştır. Bir dönem Flash Tv ekranlarında, Memduh Bayraktaroğlu ile Umuda Doğru isimli bir program hazırlamış ve sunmuştur. Ayrıca siyaset analisti’dir.

2000 ve 2002 yıllarında Doğru Yol Partisi Başkanı olarak görev yapan Tansu Çiller‘in siyasi danışmanlığını üstlenmiştir.

Bugüne kadarki eserleri ise; Diyet mi? Niyet mi?, Sahte Melekler – Hortumcuzadeler, Sistem de Çöktü İnsan da Çöktü, Kürtlerle Dans, Çiller’li Yıllarım, Varoluşa Anlam Veren Şampiyonluk, Banker Kastelli, Bencil Hesaplar, Harputlu Azize – Aşk Tehcir Dinlemez.

Son dönemlerde ise özellikle Youtube kanalını aktif olarak kullanmakta ve videolar paylaşmaktadır. Samimi üslubu ile her geçen gün Youtube abone sayısıda ciddi şekilde artmaktadır. Videoların sonunda ise izleyicilerine “hoşçakalın canım kardeşlerim” diyerek veda etmesi her kesim tarafından samimi bulunmaktadır. Video kanalında İktisat, Ekonomi, Siyaset ve hayat konularında kısa analizler yapmakta aynı zamanda, fıkra hatta şarkılar söylemektedir. Takipçileri tarafından da sıkça günümüzdeki ünlü Youtuber isimlere taş çıkartıyor dedirtmektedir.

Memduh Bayraktaroğlu’nun maalesef eşi ve ailesi ile ilgili bilgilere ulaşılamamıştır.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Esat Atlı 9 Eylül 2019

    Annemle Ben Çok Seviyoruz Biz Onu Kendimizden Sayıyoruz Allah Sağlıklı Uzun Ömürler Versin.

Memduh Bayraktaroğlu
Gerçek adı: Memduh Bayraktaroğlu
Doğum Tarihi: 1951 (68 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Meslek: Gazeteci Köşe Yazarı Yazar
Doğum yeri: Kırklareli
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

422.784 kez okundu

2.

Beren Saat

397.374 kez okundu

3.

Fuat Güder

317.260 kez okundu

4.

Tarık Akan

298.173 kez okundu

5.

Tarkan

234.362 kez okundu

6.

Mustafa Miraç Kaya

229.242 kez okundu

7.

Volkan Demirel

226.998 kez okundu

8.

Azad Yılmaz

222.187 kez okundu

9.

Emre Mor

201.861 kez okundu

10.

Ersay Üner

198.421 kez okundu