Memduh Bayraktaroğlu

Memduh Bayraktaroğlu Youtube kanalı üzerinden paylaşımları ile dikkat çekmektedir. Gazeteci, yazar hakkında merak edilen sorular ve cevaplar. Kimdir? nereli? hayatı, mesleki kariyeri ve bilinmeyenleri.

Memduh Bayraktaroğlu Kimdir? Nereli?

1951 yılında dünyaya gelen usta gazeteci Bayraktaroğlu baba tarafından aslen Kırklareli nüfusuna bağlıdır. Memleketi Kırklareli’de doğmuştur. 2021 yılı itibari ile 70 yaşındadır. Doğum tarihi gün ve ay olarak bilinemediği için burç bilgisine ulaşılamamıştır.

İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından, bir kuruluşta evrak memuru olarak çalışma hayatına başlamış, genel müdürlük mevkiine kadar yükselmiş, 1980 yılının Eylül ayında ise istifa ederek işten ayrılmıştır.

1993 senesinde kalp krizi geçirmiş ve profesyonel yöneticilik kariyerini noktalamıştır. Rahatsızlık sonucu by-pass ameliyatı olmuş ve iki damarı değiştirilmiştir. İş hayatının ardından kitap yazmaya başlamış, 1994 senesinde Günaydın Gazetesi bünyesinde köşe yazarlığı yapmıştır. Aynı senenin Eylül ayında ise Milliyet Gazetesi’ne geçmiş sonrasında Akşam ve Öncü gazetelerinde çalışmış BTV televizyonunda ekonomi, dış ve iç politikalar üzerine yorumcu olarak yer almıştır. 2003 yılından itabaren ise Dünden Bugüne Tercüman Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmıştır. Bir dönem Flash Tv ekranlarında, Memduh Bayraktaroğlu ile Umuda Doğru isimli bir program hazırlamış ve sunmuştur. Ayrıca siyaset analisti’dir.

2000 ve 2002 yıllarında Doğru Yol Partisi Başkanı olarak görev yapan Tansu Çiller‘in siyasi danışmanlığını üstlenmiştir.

Bugüne kadarki eserleri ise; Diyet mi? Niyet mi?, Sahte Melekler – Hortumcuzadeler, Sistem de Çöktü İnsan da Çöktü, Kürtlerle Dans, Çiller’li Yıllarım, Varoluşa Anlam Veren Şampiyonluk, Banker Kastelli, Bencil Hesaplar, Harputlu Azize – Aşk Tehcir Dinlemez.

Son dönemlerde ise özellikle Youtube kanalını aktif olarak kullanmakta ve videolar paylaşmaktadır. Samimi üslubu ile her geçen gün Youtube abone sayısıda ciddi şekilde artmaktadır. Videoların sonunda ise izleyicilerine “hoşçakalın canım kardeşlerim” diyerek veda etmesi her kesim tarafından samimi bulunmaktadır. Video kanalında İktisat, Ekonomi, Siyaset ve hayat konularında kısa analizler yapmakta aynı zamanda, fıkra hatta şarkılar söylemektedir. Takipçileri tarafından da sıkça günümüzdeki ünlü Youtuber isimlere taş çıkartıyor dedirtmektedir.

Memduh Bayraktaroğlu’nun maalesef eşi ve ailesi ile ilgili bilgilere ulaşılamamıştır.

3 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz