Mem Ararat

3

Mem Ararat hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? albümleri, gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1981 yılının Eylül ayında aslen Mardin İli, Derik İlçesi’ne bağlı olan Girkê Şêxê mezrasında dünyaya gelmiş ve 1989’a kadar orada yaşamıştır.

1989 yılında ailesi ekonomik, maddi sorunlar nedeni ile batıya göç etmek zorunda kalmıtır. 1991’de ailesi ile beraber köyüne geri dönmüş ancak bu kez 1994 yılında siyasi sebeplerden ötürü göçe zorlanmıştır.

Eğitim hayatı göçebelik hayatının ağır şartları nedeni ile İlkokul olarak sınırlı kalan Mem Ararat 2007 yılında memleketine geri dönmüş ve Mardin’in Kızıltepe ilçesine yerleşmiştir. Çiftçilik, tarla işçiliği, inşaat işçiliği ve esnaflık başta olmak üzere bir çok farklı işte çalışmıştır.

Çocukluk yıllarından bu yana müzik ile ilgili olması, arkadaşlarının motivasyonu ve desteği ile 2014’de Qlung Ewr Û Baran (Turna Bulut Ve Yağmur) isimli profesyonel müzik hayatına giriş yapmıştır. 2016 yılında ise Kurdîka adlı albümünü müzik severler ile buluşturmuştur.


İlginizi Çekebilir :   Ahsen Türkyılmaz

3 Yorumlar

  1. Merhaba abi nasılsın ya abi senin en büyük hayranından biriyim seni görmek en büyük hayalim seni elbet bir gün görecem senden sadece tek bir şey isteyecem ama senin yüzüne seni cok seviyorum abimm

  2. Ben be sevdiğim kızda benden cok ama az deyil ikimizde tek bir şey isteyecez bizi biliriz ki abi sen bizi kırmasın şimdiden cok cok cok seviyoruz

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz