Meltem Pekpak

0

Meltem Pekpak özellikle son dönemlerde katıldığı televizyon programları ile ekran severler tarafından merak edilen isimler arasında yer almıştır. Hakkında ise kimdir? kaç yaşında? nereli? doğum tarihi gibi bir çok soru merak konusudur.

1956 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini Almanya’da tamamlamıştır. Ardından yine Almanya’da, Bonn, Fredrich Wilhelms Üniversitesi’nde Tıp eğitimini bitirmiş ve Avrupa Birliği’ne bağlı ülkelerde geçerli olan Tıp doktorluğu diplomasını almıştır.

Dr. Med ünvanını pekiyi derecesi ile deneysel prospektif bir çalışma neticesinde almıştır. 1985 senesinde Türkiye’ye dönmüş ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları Kürsüsü tarafından açılan sınavı kazanarak iç hastalıkları üzerine uzmanlığa başlamıştır. 1990 senesinde kardiyoloji’de Rutin Holter Labaratuvarı’nda Prof. A. Onat ile birlikte çalışmış ve uzmanlık tezini holter kayıtlarını değerlendirerek yazmıştır. Aynı üniversite’de Nefroloji Bilim Dalı’nda başasistan olarak göreve başlayan Meltem Pekpak 1993’te iç hastalıkları Doçenti unvanını almıştır. 1997’de ise nefroloji yandal uzmanlık tezini hemodiyaliz hastaları üzerinde gerçekleştirmiş olduğu deneysel prospektif çalışması ile alarak Nefrolog ünvanını sahibi olmuştur.

2008’de Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda, Nefroloji servisinde çalışmış, polikliniklerden sorumlu olmuş, ayrıca hemodiyaliz ve transplantasyon servislerinde görevler almıştır.

Prof. Dr. Meltem Pekpak Cerrahpaşa Üniversitesi, Nefroloji (böbrek), yüksek tansiyon, böbrek nakli ve iç hastalıkları Profesörü olarak çalışma hayatını ve hizmetlerini sürdürmektedir.

En son televizyon ekranlarında Pelin Çift ile İyi Fikir isimli programa konuk olarak katılmıştır. Business Channel TÜrk Tv kanalında Meltem Pekpak’la Yaşam isimli programı hazırlayıp sunmaktadır.

Evlidir ve bu evliliğinden bir kızı vardır. Almanca, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz