Melikşah Utku

Melikşah Utku Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından London School of Economics ve Marmara Üniversitesi İktisadi Kalkınma üzerinde yüksek lisans yapmıştır.

2004 senesinde ise Albaraka Türk’te Genel Müdür Danışmanı olarak iş hayatına atılan Melikşah Utku aslen 1968 Ankara doğumludur.

Daha sonra bir yıl Albaraka Türk’te Baş Ekonomistlik yapmış 1995 senesinde 2009 senesine kadar Yeni Şafak Gazetesi bünyesinde ekonomi üzerine köşe yazarlığı yapmıştır.

2007 ve 2009 yılları arasında yatırımcı ilişkiler müdürlüğü yapmıştır. Daha sonra 2009 yılının Aralık ayında CEO olarak genel müdürlük yardımcılığı, mali işler, bütçe, finansal raporlama ve kurumsal iletişimden sorumlu olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

2013 yılı ve 2016 yılı arasında Borsa İstanbul Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır. Melikşah Utku günümüzde ise Albaraka Türk Genel Müdürü iş hayatını devam ettirmektedir.

2018 yılı itibariyle TRT Haber ekranlarında yayınlanmakta olan Bir Fikrin mi Var isimli girişimcilik yarışmasında jüri olarak yer almaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz