Melike İpek Yalova

0

Melike İpek Yalova Çukurova Müjgan karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Hakkında aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? sevgilisi kim? hangi dizi ve sinema filmlerinde rol aldı? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografisi.

Güzel oyuncu 1984 yılında Ankara’da doğmuştur. Baba tarafından aslen Karpuzlu İlçesi, Aydın’lıdır. Melike İpek Yalova’nın babası Avukat Doç. Dr. siyasetçi, Spor Yöneticisi, Akademisyen ve eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova‘dır.

Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Mezuniyetin ardından İtalya Roma’ya gitmiş ve orada Roma La Sapienza Üniversitesi’nde Uluslararası Politikalar ve Kriz Yönetimi eğitimi almıştır.

Güzelliği Türk sinema tarihinin usta ve en güzel oyuncularından Türkan Şoray‘ı andıran Melike İpek ilk oyunculuk deneyimini Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Kastilya Prensesi İsabella karakteri ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra Karadayı dizisinde Ayten karakteri ile oyunculuk serüvenini sürdürmüştür.

2018 yılında ise Kanal D ekranlarında yayınlanan İnsanlık Suçu dizisi oyuncuları arasına dahil olmuş ve dizide Cevher karakterine can vermiştir. Günümüzde ise Bir Zamanlar Çukurova dizisinde oyunculuk kariyerini sürdürmekte ve dizide Müjgan karakterini canlandırmaktadır.

Melike İpek Yalova Boyu, Kilosu, Yaşı:

Boyu 1.57 cm, kilosu 49, burcu ise Boğa’dır.


İlginizi Çekebilir :   Alper Kut

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz