Melike Demirağ

Melike Demirağ hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1956 doğumlu Caz Sanatçısı Rüçhan Çamay ve Film yapımcısı Turgut Demirağ’ın kızı aynı zamanda Ali Koç’un eşi Nevbahar Demirağ Koç‘un ablasıdır.

Üsküdar Türk Kız Koleji mezunu Melike Demirağ 1974 senesinde Yılmaz Güney’in yönetmiş olduğu Arkadaş isimli filmmde Yılmaz Güney ile birlikte başrol oynamıştır. Aynı zamanda filmin ismi Arkadaş adlı şarkıyı da seslendirmiştir.

Daha sonra Merhaba (1975), Hadi Canım Sen De (1975), Ağlamak Ayıp Değil (1976), Ninni (1976), Pervane ile Işık (1977) adlı şarkıların 45’likleri ile ününe ün katmıştır. Tarık Akan ile birlikte 1978 senesinde yine Yılmaz Güney’in yazmış olduğu Sürü adlı filmde başrol oynamıştır. 1980 Eylül darbesi’nde Almanya’ya yurtdışına gitmiş ve 11 sene burada kalmıştır.

Almanya’da kaldığı yıllarda İstanbul’da Olmak adlı parçasının yer aldığı Anadolu adlı albüm ile dikkatleri yine üzerine çekmiştir. Güzel isim 1991 senesinde tekrar Türkiye’ye dönüş yapmıştır.

İstanbul doğumlu baba tarafından aslen Sivas’lıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz