Meliha Okur

10

Meliha Okur aslen nereli? Eğitimi, televizyon ve gazetecilik kariyeri. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografisi.

Ankara doğumlu gazeteci, yazar ve ekonomist Meliha Okur’un çocukluk yılları Zonguldak Karadeniz Ereğli’de geçmiştir. Karadeniz Ereğli Lisesi’nin ardından İstanbul Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Ticari İlimler Akademisi Gazetecilik Halkla İlişkiler Yüksek Okulundan mezun olmuştur.

Mesleki yaşantısına Gökkuşağı isimli siyasi dergide ekonomi haberciliği ile adım atmıştır. Borsa kurulduğu dönemde Para Dergisi’ni çıkartan ekibin içerisinde yer almıştır. Uzun sure Doğan Grubu’nda çalışmış, Milliyet Gazetesi köşe yazarlığı yapmıştır.

CNN Türk’ün kurulma aşamasında yer alan 10 kişilik ekibin içerisinde olan Meliha Okur CNN Türk ekonomi servisi sunucusu olarak program yapmıştır.

Sabah, Habertürk, Akşam, Atv, NTV ve Yaban Tv gibi kanallarda çalışmış en son Fox Haberde ekonomi servisinin başına geçmiştir. Merve Yıldırım ile Benden Söylemesi isimli programın sürekli konuğu olan Meliha Okur ekonomi yorumları ile ekran severler tarafından sıkı bir şekilde takip edilmektedir.

10 Yorumlar

  1. Nereli ve kaç yaşında olduğunu neden merak eder bu insanlar. Geogle ekonomi yazarı yazdığımda karşıma ilk çıkan isim Meliha Okur. Corono olmasaydı kiimse tanımayacaktı kendisini.

  2. meliha hanım tek kelimeyle süper kaliteli bir kişi
    çok beğeniyoruz ailece o varsa programda asla başka kanal izlenmez… Tek kelimeyle Meliha hanım seni çok seviyoruz…..

  3. Meliha hanımı yıllardır severek izliyoruz.Ekonomiyi halkın her kesimine hitap ederek,net anlaşılır hale getiren çok sevdiğimiz bir hanımefendi. Benden Söylemesi programı SÜPER.?‍♀️

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz