Melda Kosif

1

Melda Kosif hakkında merak edilen aslen nereli? evli mi? kaç yaşında? eğitimi gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş ressam, iç mimar ve girişimcidir. Genç iş kadını olarak başarısını kanıtlamış durumdadır. Profilo Holding İcra Kurulu Üyesi ve eski milletvekili Cefi Kamhi‘nin büyük kızı, Profilo Holding yönetim kurulu başkanı ve kurucusu iş adamı Jak Kamhi’nin torunu ve Lara Kamhi’nin ablasıdır.

Holdinge ait Port Bodrum projesinde koordinatör olarak yer alan Kosif, aynı zamanda arkadaşlarıyla ortak kurduğu “Chat Pat” adında şirketi bulunmaktadır. Chat Pat, “beyaz kıyafet” satıyor ve ilk dükkânı da marinada açmışlardır. Babasına ait ve kendisinin de koordinatör olarak çalıştığı marinadan aldığı maaşı yine marinaya kira olarak ödemektedir. Melda Kamhi Kosif, ressam olarak da başarısını ödüllerle taçlandırmış, ilk ödülünü 7 yaşında almıştır.

Uluslararası ödülleri de olan Melda Kamhi Kosif, Kosiflerin veliahtı Sinan Kosif ile evlidir. 2006 yılında evlenen çiftin Mayla ve Melina adında iki kız çocukları vardır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz