Melda Bekcan

Melda Bekcan rol aldığı bir çok başarılı yapım ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Hakkında ise genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1978 yılının Kasım ayında dünyaya gelen Melda Bekcan aslen Diyarbakır doğumludur. İstek Özel Kaşgarlı Mahmut Lisesi’ni tamamlamış, üniversite sınavına girmiş ve Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim hayatına devam etmiştir. Ancak Tıp Fakültesi’ndeki eğitimini 2. sınıfta iken bırakmış ve yeniden sınava girerek İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazanmış ve başarı ile mezun olmuştur.

Melda Bekcan oyunculuk kariyeri;

Eğitim hayatı döneminde iken oyunculuk ile ilgilenmeye başlamıştır. Başarılı geçen eğitim hayatının yanı sıra yine başarılı bir oyunculuk kariyerinin altına imzasını atmıştır. İlk zamanlar reklam filmleri ile kamera deneyimi gerçekleştiren başarılı isim, daha sonra oyunculuk dersleri almaya karar vermiştir. Can Gürzap Profesyonel oyunculuk eğitimi bünyesinde, drama, sunuculuk ve spikerlik üzerine eğitim almış, bir dönem TV8 haber merkezinde çalışmıştır.

İlk dizi oyunculuk deneyimini ise Deli Yürek isimli dizi ile gerçekleştirmiş ve dizide Zeynep karakterine hayat vermiştir.

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra Aksiyon isimli bir dergide köşe yazarlığı da yapan başarılı oyuncu, 2009 ve 2010 yılları arasında Dünya Radyo’da Mavi Rüya adlı radyo programının sunuculuğunu üstlenmiştir. Yine aynı sene Ramazan ayı döneminde TRT ekranlarında Gece Kahvesi adlı programı sunmuştur.

Tüm bunların yanı sıra oyunculuk mesleğinin yanı sıra diş hekimliği mesleğini de sürdürdüğü belirtilmektedir.

Oynadığı sinema ve diziler;

1999 – Deli Yürek (Zeynep)
2000 – Zor Hedef (Anastasia)
2001 – Deli Yürek : Boomerang Cehennemi (Zeynep)
2004 – Mavi Rüya (Zeynep Akın)
2004 – Yusuf Yüzlü (Zeliha)
2006 – Yeşeren Düşler (Zuhal)
2012 – Hicret (Ümmü Seleme)
2013 – Helal Süt (Emine)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz