Mehveş Evin

0

Mehveş Evin kimdir? Milliyet Gazetesi’nden atılması ile hakkında birçok araştırma yapılarak gözler önüne geldi. Başarılı Gazetecinin hayatı oldukça merak edildi. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Mehveş Evin Kimdir, Kaç Yaşında?

26 Haziran 1970 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldiği biliniyor. Şuan 51 yaşındadır. Kendisi gibi Gazeteci Banu Güven ile kuzendir. Ayrıca kendisinin bu kadar tanınmasını sağlayan özelliği ise Köprülü Mehmet Paşa’nın yeğeni olan Amcazade Hüseyin Paşa’nın 14. göbekten torunu olmasıdır.

10 yaşında Hariciyeci olan babasını kaybetmiştir. Anne hakkında ise herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. 1 ablası ve annesi ile birlikte babası vefat ettikten sonra İstanbul’a taşındı. Burada İstanbul Lisesi’ni başarılı bir şekilde bitirdi. Üniversite hayatını İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi’nde ise Master Business Administration yaptı.

1993 yılında Sabah Gazetesi’nde görev aldı. Daha sonra Yeni Yüzyıl gazetesinde kariyerine devam etti. Bir ara Aktüel dergisinde muhabir olarak yoluna devam etti. Son olarak ise gündeme “Liberal Bakış”, Yeni Yüzyıl ve NTV dergilerinde adını göstererek geldi.

Daha sonra Milliyet Gazetesi’nde görev aldı. Lakin sebebini bilmediğini ve işten atıldığını Twitter üzerinden takipçileri ile paylaştı. Üniversite 1. sınıfı okurken tanıştığı yakışıklı bir beyefendi ile 2 yıl boyunca evli kaldı. Daha sonra boşanma kararı verdi. Levent adında bir oğlu vardır.

Mehveş Evin’in Kitapları: A’dan Z’ye Buraya Nasıl Geldik

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz