Mehmet Yaşin

Mehmet Yaşin hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? kitapları, televizyon programları, kısaca hayatı ve biyografisi. 1950 yılında dünyaya gelmiştir, yazar, gezgin aynı zamanda gurme kimliği ile tanınmaktadır. Ankara’da doğmuştur, baba tarafından aslen Çerkez asıllı, anne tarafından ise Sivas’lıdır. Gençlik yılları İstanbul Ortaköy’de geçen Mehmet Yaşin Üniversite eğitimini Sosyoloji bölümünde tamamlamıştır.

Çalışma hayatı;

1969 senesinde Dünya Gazetesi’nde düzeltmen olarak gazetecilik hayatına adım atmıştır. Ardından bir çok gazete bünyesinde editör, muhabir, yazı işleri müdürü ve yayın müdürü olarak görev yapmıştır. Atlas Dergisi’ni çıkaran isimdir. kaynak, kimnereli.net Ardından Hürriyet Dergi Grubu Genel Müdürlük görevini üstlenen Yaşin Amerika’ya gitmiş orada aşçı yamaklığı yapmıştır. 5 yıl Doğan Kitap Genel Müdürlüğü, Hürriyet Gazetesi gezi yazıları, farklı dergilerde ise yeme içme üzerine yazılar yazmış ve yazmaya da devam etmektedir.

En son CNN Türk ekranlarında Yol Üstü Lezzet Durakları isimli programı hazırlayıp sunan Mehmet Yaşin, Ülker Hanım ile evlidir.

Mehmet Yaşin yazmış olduğu kitaplar;

2002 – Toplu Şiirler (1977 ve 2002), 2006 – Yakınname, 2004 – Uzakname, 2007 – Lezzet Durakları, 2012 – İstanbul Lezzetleri ve yine aynı sene Yemek Sırları.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz