Mehmet Tevfik Göksu

Mehmet Tevfik Göksu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? kısaca siyaset hayatı ve biyografi bilgileri.

Mehmet Tevfik Göksu Kimdir? Aslen Nereli?

1966 yılında aslen Adıyaman’da dünyaya gelen Mehmet Tevfik Göksu İlköğretim eğitimini Gölbaşı’nda, ortaokul tahsilini ise İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır.

1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından ise 1991 ve 1994 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır. Daha sonra sosyoloji alanında Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirmiştir.

Hayatının her döneminde aktif siyasetin içerisinde yer alan Tevfik Göksu Refah ve Fazilet Partilerinde İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde yer almıştır. Ayrıca Milli Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı yapmıştır. Günümüzde ise Araştırmacılar Derneği, Teknik Elemanlar Derneği, ASKON ve Adıyamanlılar Vakfı üyelikleri devam etmektedir.

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Grup Başkan Vekili ve Esenler Belediye Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Arapça ve İngilizce bilmektedir. Evli ve dört evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz