Mehmet Tekerlek

Hayır sever kimliği ile hayatını yardıma adayan Mehmet Tekerlek aslen Gaziantep’lidir. Kabasakal Mahallesinde dünyaya gelmiş, İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini memleketi Gaziantep’te tamamlamıştır.

Ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesine girmek istemiş ancak kendisine nasip olmadığını kardeşinin o fakülteyi bitirdiğini ve Yeminli Mali Müşavir olarak çalıştığını aktarmıştır.

Lise tahsilinin ardından çalışırkan ikinci iş olarak Hükümet Konağında o dönemki ismi ile Maden İrtibat Memurluğunda görev yapmıştır.

Hiç evlenmeyen Mehmet Tekerlek, bekar olduğu için baba dostu olduğunu belirttiği Doydoy Lokantasında yemeğini yediğini ardından tekrar işe gittiğini belirtmiştir. Gerektiğinde vatandaşlar için çalıştığı dairede yattığını vatandaşın sabah sıra beklememesi için onların işlerini geceden hallettiğini ve hayır dualarını aldığını aktaran Mehmet Tekerlek, yemek yediği lokantanın akşamları ise kalan yemekleri döktüğünü, neden döküyorsunuz dediğinde ise bu saatte müşteri gelmez artık diye cevap aldığını bunun üzerine dökmeyin bunca aç insan varken bu israf yanlış onları ben alırım ihtiyacı olanlara dağıtırım diyerek fakir ailelere dağıtmaya başlamıştır. Bunu duyan diğer lokanta sahipleride onu her akşam çağırmışlardır ve kar, kış demeden fakir ve muhtaç ailelere yemekleri ulaştırmıştır. Ardından yaptığı hayırlardan etkilenen hayır sahipleride Mehmet Tekerlek’e bir Anadol araba almışlardır ve parolası Topla dağıt, dinsin ağıt ile uzun yıllar muhtaç sahiplerine ulaşmayı başarmıştır..
Mehmet Tekerlek topla dağıt dinsin ağıt
Aynı zamanda durumu iyi olan insanların fazla giysilerinide dağıtan Mehmet Tekerlek artık yaşının çok ilerlediğinden dolayı araba kullanamadığını hayır severlerin fazla kıyafet vb. eşyaları onun evine bıraktığını ihtiyaç sahiplerininde gelip Mehmet Tekerlek’in evinden aldıklarını belirtmiştir.

Bu güzel insana hayatı boyunca yapmış olduğu hizmet ve yardımlar sonucu,TBMM Üstün Hizmet Ödülü verilmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz