Mehmet Sait Kanbur

Mehmet Sait Kanbur son dönemde yaptığı açıklama ile tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Çin’de yaptığı bir konuşmada insanın iki vatanı vardır, biri doğduğu, biri de doyduğu yer. Bu açıklamanın ardından büyük bir tepki almış sosyal medyadan ciddi eleştirilere maruz kalmıştır. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Mehmet Sait Kanbur Kimdir? Aslen Nereli?

1949 doğumlu olan ünlü iş adamı Mehmet Sait Kanbur aslen Kahramanmaraş’lıdır. Mado Markası sahibi olarak uzun yıllardır iş hayatını sürdürmekte, Mado Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

1850 senesinde Yaşar Kanbur tarafından kurulmuş olan Mado markası günümüze kadar gelmiştir. 4. kuşak bir dondurmacı aileden gelmektedir. Mado’nun Osmanlı’dan bu yana gelen bir hikayesi bulunuyor. Mehmet Kanbur yaptığı açıklamada dondurmanın doğum yerinin Kahramanmaraş olduğunu dile getirmiştir. Ayrıca dondurmanın doğuşunun karsanbaç olduğunu, kar ve pekmezlerin karıştırılarak yenmesinden dondurmanın üretildiğini sözlerine eklemiştir.

1991 senesinde ise popüler olmaya başlamış günümüz itibariyle Türkiye’de 300 satış mağazası bulunmaktadır. Ayrıca marka yurt dışında da birçok ülkede hizmet vermektedir.

2021 yılında yaptığı ben Çin’de doyuyorsam Çinliyim açıklamasının ardından sosyal medyada özellikle ‘BoykotMado’ etiketi ile Twitter’in gündemine bomba gibi düşmüştür.

Mado bilindiği üzere Türkiye ve yurt dışında bir çok mağazası bulunan dondurma işletmesi’dir.

Mehmet Sait Kanbur Serveti:

Ünlü iş adamı Mehmet Sait Kanbur’un serveti oldukça merak edilmekte ancak bunun ile ilgili net bir veri bulunmuyor. Ancak son dönemlerde yapılan ortaklık görüşmelerinin ardından şirketin bir kısmının satıldığı belirtiliyor. Satış oranının ise %42 olduğu belirtilmekte. Şirketin 20 farklı ülkede yer alan 50 mağazası bulunmakta, irketin hisselerini satarak daha da büyümeye gitmeyi amaçladıkları belirtilmektedir.

Evli mi?

İş adamı Sait Kanbur evlidir ve bu evliliğinden 4 kızı vardır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz