Mehmet Şah Çelik

Mehmet Şah Çelik hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Mehmet Şah Çelik Kimdir?

Mehmet Şah ÇELİK (12 Nisan 1987, Bitlis) Türk Hukukçu, Akademisyen ve Avukat.

Dokuz çocuklu bir ailenin yedincisi olarak Bitlis’te doğdu. Yedi kız 1 Erkek kardeşi vardır. Çocukluk yılları Bitlis’te geçti ilk ve orta öğrenimi Bitlis’te tamamladıktan sonra 2003 Yılında İstanbul Kartal Süleyman Demirel lisesi’ni 2010 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

İstanbul Barosu, Avukatlık Stajı 2010-2011 yılından tamamladıktan sonra 2012 Çelik Hukuk Bürosu Kurucu Ortağı olarak Avukatlık mesleğini halen daha ifa etmektedir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümü Yüksek Lisansı devam etmektedir. Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü 2014-2016 yine Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler 2016-2020 yıllarında tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü, Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde öğrenci olarak eğitimine devam etmektedir.

Doğu Akdeniz üniversitesi (2006-2010)
Anadolu Üniversitesi (2014-2018)

İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesinde 2019 tarihinden itibaren Akademisyen olarak devam etmektedir.

2017-2019 tarihleri arasında Business Chanel Türk, Program Sunucusu ‘’Hukuk ve Sanat’’ programı sundu. Köşe Yazarı olarak Önce Vatan Gazetesinde 2019 tarihinden itibaren düzenli olarak yazı yazmaktadır. İstanbul Barosu Kültür Sanat Kurulunda 2014’ten beri genel sekreterlik görevine devam etmektedir.

Orta okulda başladığı tiyatro oyunculuğuna, Doğu Akdeniz Üniversitesi Tiyatro Topluluğunda oyuncu ve yönetici mezun olana kadar devam etti, İstanbul Barosu Tiyatrosunun Kurucu ve yönetici olarak halen daha tiyatro yaşamına devam etmektedir, ayrıca BKM Mutfakta düzenlenen doğaçlama ligi için kendisi tarafından kurulan ve modetörlüğünü yaptığı ‘’Cübbesizler’’ doğaçlama ekibi iki sezon katıldığı ligde ilk yıl 16 takım arasında 3, ikinci yıl takımlar arasında 1. olarak ligi tamamlamıştır.

Resmi web sitesi üzerinden hakkında bilgiler ve çalışma alanları gibi bir çok güncel konuya ulaşabilirsiniz. https://www.mehmetsahcelik.av.tr

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz