Mehmet Murat Çalık

Mehmet Murat Çalık 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan isim olmuştur. Hakkında ise aslen nereli? kimdir? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Mehmet Murat Çalık aslen Trabzon’ludur. Trabzon Lisesi ardından, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Şehir ve bölge plancısı olarak çalışmalarını sürdürmüş, 3 dönem boyunca Şehir Plancılar Odası’nda Yöneticilik ve Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. En son Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun danışmanlığını üstlenmiş, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak İmamoğlu’nun gösterilmesi sonucu Beylikdüzü Belediye Başkan adayı olarak açıklanmıştır.

Adaylığın ardından yaptığı açıklamada; Başkanımız hem Beylikdüzü’nde yaptıkları ile hem de Beylikdüzü’nün problemlerini çok iyi bilen bir Belediye Başkanıdır. İstanbul’a çok faydalı işler yapacağını düşünüyorum, Allah yolunu açık etsin. Burada da bıraktığı bayrağı hiç yere düşürmeden burada hizmetlere aynen devam edeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın, biz iki tarafta da kazanacağız demiştir.

Zehra Evin Çalık ile evlidir ve bu evliliğinden iki oğlu vardır. Maalesef doğum tarihi ve yaş bilgilerine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz