Mehmet Kocadon

0

Mehmet Kocadon hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? Projeleri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Bodrum Belediye Başkanı olarak çalışmalarını sürdüren Mehmet Kocadon, aslen 1963 yılında Muğla, Bodrum Ortakent’te dünyaya gelmiştir. Ailesi tarım ve turizm ile ilgilenmiştir. İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimini memleketinde tamamlamıştır.

1999 senesinde, köy muhtarlığından devraldığı beldeden, çağdaş Ortakent – Yahşi Beldesi’ni yaratan isim olmuştur. 2 dönem Ortakent Belediye Başkanlığı yapmıştır. 10 sene içerisinde, Ortakent Yahşi’yi, korunmuş mandalina bahçeleri, geniş yolları, 2 adet büyük alışveriş merkezi ve 4 adet okulu ile Bodrum Yarımadası’nda örnek bir belde haline getirmiştir.

Spor ile iç içe olan Mehmet Kocadan gençlik yıllarında Bodrum’da futbol oynamış, günümüzde halen balık tutmak ve squash gibi sporlar ile ilgilenmektedir.

Evli olan Mehmet Kocadon’un eşi Hülya Hanım’da Bodrum Ortakent’lidir. Bu evliliğinden, İpek ve Zeynep isimlerinde iki kızı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz