Mehmet Güllüoğlu

4

Dr. Mehmet Güllüoğlu 1982 doğumludur. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Ardından bir çok eğitim programını başarı ile tamamlamış ve sivil toplum kuruluşları ile insani yardım çalışmalarında yer almıştır.

Özellikle dünyanın büyük sıkıntı yaşan bir çok ülkesinde gönüllü olarak doktorluk yapan Güllüoğlu, Somali, Filistin, Gazze, Mısır, Suriye, Katar, Lübnan, Kenya ve Ürdün gibi bir çok ülkede bulunmuştur.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Yeryüzü Doktorları Derneğinde yönetici olarak görev almakta aynı zamanda, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Doktora Programı’na devam etmektedir.

2013 yılından 2017 yılına kadar Türk Kızılayı Genel müdürlüğünü üstlenen Mehmet Güllüoğlu bu dönem içerisinde 3 Milyon Suriyeli vatandaşın insani koşullarda yaşamlarını sürdürebilmeleri için çalışmalar gerçekleştirmiştir. 2017 yılı sonundan bu yana AFAD Başkanı olarak görevini sürdürmüş, 2020 yılında ise Tanzanya Büyükelçisi olarak görev yapmaya başlamıştır.

Ayrıca Türk Kızılayı bünyesinde Gazze, Suriye, Somali ve Pakistan gibi insani yardım gerçekleştirilen ülkelerde sahada yer almıştır.

Aslen Konya’lı olan Dr. Mehmet Güllüoğlu, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evlidir ve bu evliliğinden 4 evladı vardır.

4 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz