Mehmet Emin Kırgil

Mehmet Emin Kırgil aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? Hakkında merak edilen bir çok sorunun cevabı, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1972 yılında dünyaya gelmiş, Adana doğumludur. İlköğretim ve Ortaokulu Adana’da tamamlamıştır. Aslen Şanlıurfa‘lı olan Mehmet Emin Kırgil memleketinde Dergah eğitimi olarak Kur’anı Kerim ve bazı ilmi konularda dersler almıştır.

Uzun süre ziraat ve tekstil işi ile uğraşan Kırgil dergah eğitimi aldığı dönemlerde Hz. Yusuf Peygamberi kendisine örnek almış ve rüya yorumlama ilmini geliştirmiştir.

Özellikle 1998 yılında sanatçı Murat Göğebakan ile tanışarak ismini duyuran Mehmet Emin Kırgil sanatçının kendi sohbetlerine katıldığını ve ahiret kardeşi olduğunu belirtmiştir. Dönem dönem Göğebakan’ında rüyalarını yorumlamıştır. Derin ilmi bilgisi ve ALLAH tarafından verildiğini belirttiği yeteneğinin yorumlarında isabetli çıktığını ardından televizyon programlarından da teklif alarak canlı yayınlarda yer aldığını belirtmiştir.


Bir dönem Star Gazetesi güney ekinde köşe yazarlığı yapan Murat Göğebakan’ın kanser olduğunu rüyasında gördüğünü ve sanatçını hastaneye gitmesine vesile olduğunu aktarmıştır. 2013’te Almanya Başbakanı Angela Merkel’in sağlığına dikkat etmesi gerektiğini söylemiştir. Akabinde ise Merkel’in uyarıyı dikkate almadığını ve İsviçrede kayak yaptığı sırada kaza geçirerek kaval kemiğinin kırılıp ölümden döndüğünü belirtmiştir. Bu olayın ardından Almanya’da özellikle gurbetçiler tarafından ciddi bir tanınma kitlesine ulaşmıştır.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olacağını ve daha bir çok hadiseyi bildiğini belirten Mehmet Emin Kırgil evlidir ve bu evliliğinden 4 evladı vardır.

Seda Sayan‘ın sunduğu programa, Ebru Yaşar ile hergün programına, Atv’de Zahide Yetiş ile yetiş hayata programına Alişan ve Çağla Şikel ile Herşey Dahil programlarına katılan Mehmet Emin Kırgil günümüzde ise Beyaz tv Nur viral‘in sunduğu Hayatta herşey var programında konuk olarak yer almakta ve rüya yorumları yapmaktadır. Yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

2 Yorumlar

  1. Sa
    Ben rüyamda annemgilin oturduğu köyde ev satın almışım ama ev dışından güzel antik eski ama benim hoşuma gidiyo ve o evi satın alıyorum ogün annemle o evde yattik. Annem erken kalkıp gidiyo bende sonrası kalkiyorum bakıyorum annem yok kapıya biri yaklasiyo evin kapısı sağlam olmadığı icin urperiyorum ve oturup kapıya ayağımı dayanıyorum sirtimida baska biseye dayiyorum o gelen kişi eve direk girmesin diye sonrada uyandim

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz