Mehmet Emin Güney

Mehmet Emin Güney hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? nerede doğdu? kısaca hayatı, oyunculuk kariyeri ve biyografi bilgileri.

2012 yılında dünyaya gelen küçük oyuncu Emin Güney İstanbul doğumludur. İlköğretim eğitimine doğup büyüdüğü İstanbul’da devam etmektedir. Annesi Fatma Hanım ve ailesinin büyük desteği ile oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır. Yusuf Güney Gün tarafından dahil edildiği yeni dizi projesinde rol alacaktır.

2019 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan Çocuk isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve dizide Efe karakterini canlandırmıştır. Bu dizi ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştirdiği dizidir. Bugüne kadar daha önce hiç bir sinema ve dizide rol almamıştır.

annesi Fatma hanımında desteği ile oyunculuğa yönlendirildi. Çocuk oyuncu Mehmet Emin Güney, genç oyuncuları dizilere ve filmlere dahil etmeyi başaran Yusuf Güney Gün tarafından Çocuk dizisine dahil edildi. Oyunculuğa küçük yaşında merakı olan Mehmet Emin Güney daha önce hiçbir dizide oynamadı. Çocuk adlı dizide birbirinden usta oyuncular rol alacaktır. Rol alan bazı oyuncular ise Merve Çağıran, Nazan Kesal, Kenan Acar, Ceyda Ateş ve Serhat Teoman.

Maalesef henüz aslen nereli olduğu, boyu ve kilosu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır, ulaşıldığı anda sayfa tekrar güncellenecektir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz