Mehmet Ali Yalçındağ

Mehmet Ali Yalçındağ 2019 yılında Bilim Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu’na atanan isim olmuştur. Peki kimdir? kaç yaşında? evli mi? iş hayatı, kısaca biyografi bilgileri.

1964 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Doğan Holding Yönetim Kurulu üyesi ve Doğan Yayın Holding Başkan vekili’dir.

İngiltere Londra’da American College in London Üniversitesinde eğitim almıştır. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın damadır. Eşi Arzuhan Doğan Yalçındağ‘dır. Bu evliliğinden Metin Alihan ve Aydın Doğan isimlerinde iki oğlu vardır.

1990 senesinde Doğan Dış Ticaret’te iş hayatına atılmış 1 sene sonra 1991’de Doğan Holding İcra Komitesi’nde ve 1992 yılında da Milliyet Gazetesi’nde genel müdür yardımcısı olarak görev almıştır. 1996 senesinde Doğan Holding’teki medya şirketleri Doğan Yayın Holding çatısı altında birleştirilmiş ardından Mehmet Ali Yalçındağ kuruluşun yönetim kurulu başkan vekilliğine seçilmiştir. 1999 senesinde ise Doğan Yayın Holding’in icra kurulu başkanlığına getirilen isim olmuştur.

TÜSİAD Üyesi olan Yalçındağ, Uluslararası Reklamcılık Derneği (IAA ) Türkiye Başkanı, Türkiye Reklam Konseyi Başkanı olmasının yanı sıra Galatasaray Spor Kulübü Üyeliği ve WEF Medya Yöneticileri Üyeliğine de sahiptir. 2012’den beri Rusya’nın arama motoru Yandex Türkiye’nin CEO’su olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) Başkanı olarak çalışmalarını devam ettirmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz