Mehmet Ali Uykur

Mehmet Ali Uykur AKP’den istifa ederek 10 bin üye ile İYİ Parti’ye katılmıştır. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Mehmet Ali Uykur Kimdir?

Mehmet Ali Uykur Uluslararası Siyaset ve Kamu Yönetimi Siyaset Bilimci. PhD – İYİ PARTİ, İş insanı. Ortaokul, Lise ve Üniversite eğitimini Tokat’ ta tamamlamıştır. Kariyerini güreşçi olarak sürdürmüş, güreş sporunda Milli olmuş ve ülkemizi Avrupa ve Dünya şampiyonalarında başarılı bir şekilde temsil etmiştir.

İlerleyen süreçte ticaret hayatına atılan Uykur, güreş sporundaki başarısını iş hayatında da sürdürmüş ve MEPA Grup Yönetim Kurul Başkanı olarak çalışmalarına devam etmiştir.
Mehmet Ali Uykur3

Mehmet Ali Uykur Nereli?

Mehmet Ali Uykur Diyarbakır’lıdır. Aslen baba tarafından Diyarbakır nüfusuna kayıtlıdır.

Mehmet Ali Uykur Siyaset Hayatı

Mehmet Ali Uykur 2018 seçimlerinde AK Parti Diyarbakır’dan milletvekili aday adayı olmuştur. 2019 Mahalli İdareler Seçiminde de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Aday Adayı olmuştur.

2021 yılında AKP’den istifa ederek 10 bin üye ile İYİ Parti saflarına katılmıştır. İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın‘da sosyal medya hesabından Uykur’u kutlamış, rozetini ise Meral Akşener takmıştır.

Resmi twitter hesabı @MehmetAliUYKUR resmi instagram hesabı ise @dr.mehmetaliuykur ‘dur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz