Mehmet Ali Erbil

Mehmet Ali Erbil aslen nereli? kaç yaşında? Uzun yıllardır ekranların sevilen yüzü olarak bir çok televizyon programını üstlenen ünlü isim hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografisi.

Ünlü Aktör, yapımcı, komedyen, seslendirme ve sunucu Mehmet Ali Erbil 1957 İstanbul doğumludur. Burcu kova’dır. Babası Sadettin Erbil’dir, Okan, Mustafa ve Yeşim isimlerinde üç kardeşi vardır.

1970’te Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Yüksek Bölümüne yatılı olarak girmiş ve mezun olmuştur. Bu dönemde Cüneyt Gökçer tarafından Küheylan isimli oyunun başrolüne seçilmiştir.

Dedesi 1835 yılında Erbil’de doğmuş ve sonradan İstanbul’a göç etmiş Kürt Şeyh Es’edê Erbîlî’nin Menemen olaylarına karıştığı için idam edildiği ile ilgili bilgiler mevcuttur. Bu konu üzerine Mehmet Ali Erbil aslen nerelisiniz, Yani Kürt kökenlisiniz sorusu üzerine Evet, ama kimlik olarak alt mıyım yoksa üst müyüm doğrusu bilmiyorum diye açıklama yapmıştır.


Günümüzde Show Tv ekranlarında kendisi özdeşleşmiş olan yarışma programı Çarkıfelek’te sunuculuk yapmaya devam etmektedir.

Mehmet Ali Erbil evlilik hayatı;

1980 yılından 2011 yılına kadar toplam 5 kez evlenmiştir. İlk evliliğini 1980 yılında Muhsine Şehnaz Kamiloğlu ile gerçekleştirmiş bu evliliği 1985 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden Selin isminde bir kızı vardır. İlk eşi ile kızı doğduktan kısa bir bir süre sonra boşanmış tekrar evlenmiş ancak yine boşanmıştır.

1989 yılında Nergis Kumbasar ile evlenmiş bu evliliğinden 1995 doğumlu Yasmin isminde kızı olan Mehmet Ali Erbil’in bu evliliği de 1996 yılında son bulmuştur.

2001 yılında Sedef Altuntaş ile evlenmiş 2003 yılında boşanmıştır. Son olarak 2005 yılında Tuğba Coşkun ile evlenmiş bu evliliğinden Ali Sadi isminde bir oğlu olmuştur. Bu evliliğide 2011 yılında son bulmuştur.

Bu evliliklerinin dışında ismi Ebru Cündübeyoğlu, Özlem Yıldız ve Nefise Karatay gibi ünlü isimler ile anılmıştır.

Mehmet Ali Erbil rol aldığı dizi ve sinema filmleri;

Harakiri, Şıpsevdi, Hababam Sınıfı Güle Güle, Vatan Kucağında, Karımı Gördünüz mü?, Sevmek Yeniden Doğmak, Fakir Milyoner, Köşeyi Dönenler, Uyanıklar Dünyası, Aşk Dediğin Laftır, Himmet Ağa’nın İzdivacı, Huysuz, Kahkaha Marketi, Lotto Kralı, Yaban Gülleri, Allah Allah, Artiz Mektebi, Babamız Eğleniyor, Hülya, Sevmek ve Ölmek Zamanı, Can Dostlar, Bay E, Zamanda Yolculuk, Tatlı Kaçıklar, Kahpe Bizans, Hemşo, Aşkım Aşkım, En Son Babalar Duyar, Hastayım Doktor, Hababam Sınıfı: Merhaba, Büyümüş de Küçülmüş, Ömerçip, Hababam Sınıfı Askerde, Hırsız Var, Hababam Sınıfı 3,5, Keloğlan Kara Prens’e Karşı, Maskeli Beşler İntikam Peşinde, Teberik Şanssız, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu, Emret Komutanım : Şah Mat, Yıldızlar Savaşı, Ece, Pak Panter, Harem, Polis Akademisi Alaturka ve Türk Malı gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır.

2018 yılında evinin banyosunda düşerek yaralandığı belirtilmiştir. Düşme esnasında kaburgasında kırıklar oluştuğu, kaburgaların akciğer zarına battığı, kan sulandırıcı kullandığı içinde kanama olduğu açıklanan ünlü isim ameliyata alınmıştır. Ameliyatın ardından yoğun bakıma alındığı ve tedavisinin sürdüğü açıklanmıştır.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz