Mazlume Oruç

Mazlume Oruç Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Eğitim Sekreteri. Hakkında merak edilen eğitimi, çalışmaları, hayatı ve kısaca biyografi bilgileri.

Mazlume Oruç Kimdir?

Mazlume Oruç CHP İstanbul İl Eğitim Sekreteri. İlköğretim Ortaokul ve Lise tahsilini Üsküdar’da tamamlayan Oruç, Halkla İlişkiler ve Tanıtım – Anadolu Üniversitesi mezunudur.

Üniversite eğitimi sonrasında Halkla İlişkiler alanında özel sektörde çalışmıştır. En son ise bir güvenlik firmasında ölçme-değerlendirme, eğitim, personel takibi ve Marmara Bölgesi idari asistanlığı görevini üstlenmiş, 2007 senesinde emekli olmuştur.

Farklı sivil toplum örgütleri ve dernekler de; üye, denetleme kurulu üyeliği, yönetim kurulu üyeliklerinde bulunmuş, çeşitli komisyonlarda görevler üstlenmiştir.

Kadın Adayları Destekleme Derneği (KADER) üyesidir.

2012 senesinde Parti Okulu Eğitim kadrosuna katılmıştır. Parti içi eğitimlerde eğitmen, koordinasyon ve planlama kademelerinde görevler almıştır. 1. Bölgede bazı ilçelerden sorumlu eğitmen, ilçe ve il eğitim komisyonu üyeliklerinde bulunan Oruç, 36. dönem CHP İstanbul İl Yönetim Kurulunda, Eğitim Sekreteri olarak görev almıştır.

27 Nisan 2023 tarihinde Senem Toluay Ilgaz’ın sunduğu programa katılarak Seçim güvenliği ile ilgili açıklamalar da bulunmuştur.

Ebru, el sanatları ve halk oyunları ile ilgilenmekte olan Mazlume Oruç evlidir ve bir evladı vardır.

Resmi twitter hesabı @mazlumeoruc ‘dur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz