Matthew Fox

0

Matthew Fox hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Aslen nereli? eğitimi, çalışmaları, Kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Oyunculuk Kariyeri ve Hayatı

1966 yılının Temmuz ayında, Loretta ve Francis Fox’un 3 erkek çocuğun ortancası olarak Crowheart, Wyoming’deki ailesine ait at çiftliğinde dünyaya gelmiştir. Wyoming yakınlarındaki Pavillion’da Wind River Lisesi’nden mezun olmuş ve Kolombiya Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun olmuştur.Önce Massachusetts’deki özel Deerfield Akademisi sınıfını okuyan Fox Kolombiya Üniversitesi’ne devam ettiği süre boyunca Columbia Lions (Kolombiya Aslanları) futbol kulübünde oynadı, takımın 42 maç süren yenilgi serisini kırdığı maçtada yer almıştır.

Fox; kız arkadaşının model ajanlığı yapan annesinin tavsiyesiyle modelliğe başlamıştır. Atlantik Tiyatro Ekibi (Atlantic Theatre Company) ile birlikte oyunculuk yapmaya da başlayan Fox, ardından New York’taki Film ve Televizyon Okulu’na başladı ve bitirdi.

Matthew Fox oyunculuk Kariyeri

25 yaşında ilk oyunculuk deneyimini “Wings” dizisinde yaşamıştır. Aynı yıl kısa süren dizi “Freshman Dorm”da başrolü paylaşmıştır. Hala yeterince tanınmamışken çeşitli yardımcı roller için teklifler almaya devam eden yakışıklı oyuncu, 1993’de “My Boyfriend’s Back” ile ilk kez daha büyük bir yapımda yer almıştır. 1994 yılında “Party Five” adlı dizide, anne ve babasını araba kazasında kaybetmiş beş kardeşten birini (Charlie Salinger) canlandırmıştır. Bu dizideki rolüyle birçok magazin haberinde yer alan oyuncu, genç kızların hayranlığını kazandı. 1996 yılında People Magazine tarafından “Dünyanın 50 En Güzel İnsanı” seçildi.

“The Haunted” adlı dizide de yer alan Fox, diğeri kadar ilgi görmedi. 2004 yılında “Lost” adlı dizide Dr. Jack Shephard karakterine hayat verdi. Aslında dizideki yardımcı rollerden James Sawyer Ford rolü için denemelere katılmıştı, ancak yapımcılardan J. J. Abrams’ın onu Dr. Shephard rolü için beğenmesiyle dizide başrolü kapmış oldu. Dünyada büyük ses getiren dizininde en çok kazananları arasında yer aldı.

2005 yılında Lost dizisindeki rolüyle Golden Globe’a aday gösterilen Fox, 2005 Satellite Award ve 2006 Televizyon Oyuncuları Derneği Ödülü’nü (Screen Actors Guild Award) kazanmış ve ne kadar başarılı olduğunu göstermiştir.

Matthew Fox, 1992 yılından beri “Margherita Ronchi” ile evli ve Kyle ile Byron isimli iki çocukları vardır. Philadelphia Eagles ve Toronto Blue Jays takımlarını tutan Fox’un her pazar “Lost” dizisindeki arkadaşları ile evinde parti düzenlediği biliniyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz