Masataka Kobayashi

0

Masataka Kobayashi ülkemizde katıldığı Elin Oğlu isimli talk-show programı ile tanınmıştır. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Masataka Kobayashi Kimdir? Nereli?

1987 yılının Mayıs ayında dünyaya gelen Masataka Japonya doğumludur. 2011 senesinde ülkesinde yaşanan büyük depremin ardından Türkiye’ye gelmiş ve Kapadokya’ya yerleşmiştir. Bir süre Kapadokya’da Japonca eğitim vermiş ve ardından bir şirket bünyesinde iş hayatına atılmıştır. Türkiye’ye geldikten sonra ülkemize hayran kalmış ve hayatını burada sürdürmeye karar vermiş ve burada evlenmiştir. Ülkemize olan hayranlığı sonrasında sol omzuna ülkesi Japon bayrağının yanı sıra Türk Bayrağı’nın dövmesini yaptırmıştır. Ayrıca burada futboluda takip etmeye başlamış ve sıkı bir Beşiktaş taraftarı olmuştur. Japon yemek kültürünün yanı sıra Türk yemeklerini de oldukça beğenen Masataka Kobayashi Türk yemeklerinden karnıyarık yemeğini çok sevdiğini dile getirmiştir.

Masataka Kobayashi Eşi Kim? Nereli?

2016 yılında evlenmiştir. Eşi Kastamonulu olan Şenay Hanım’dır. Yaşantısını İstanbul’da ailesi ile birlikte sürdürmekte ve bu evliliğinden Emir Keiji Kobayashi isminde bir oğlu vardır. Eşi ile zaman zaman dışarı çıkarken sıkıntı yaşadığını, Japonların dakik insanlar olduğunu, eşinin vaktinde evden çıkmadığında çıldırdığını dile getirmiştir.

Düğünlerini tamamen Türk usulüne uygun bir şekilde yapmışlardır. Bir abisini alıp Şenay Hanımı istemeye gitmiş, tuzlu kahvesini içmiş, düğününde Ankara havası oynamıştır. Yüzükler takılırken Japonya’ya skype ile bağlantı yapmış ve kendi ailesi de bu mutlu gününe şahitlik etmişlerdir. Eşi Şenay Kobayashi Asya ülkelerini her zaman merak ettiğimi, yaşayışlarına ve yemeklerine merakı olduğunu belirtmiştir. Evde Türk yemeklerinin yanı sıra zaman zaman Japon yemeklerini de yapmaktadır. Ancak Masataka Kobayashi Türk yemeklerini daha çok sevdiğini sözlerine eklemiştir.

İlginizi Çekebilir :   Saadet Yüksel

2015 tarihinde katıldığı Elin Oğlu isimli yarışmanın sunuculuğunu Sinan Çalışkanoğlu ve Ömür Varol üstlenmiştir. Yarışmaya Amerika, İngiltere, Slovakya, İspanya, Güney Kore, İtalya ve Rusya’dan bir çok yarışmacı katılmıştır.

Son dönemde ise Youtube video kanalı ile içerikler üreten Masataka Kobayashi, Kobayashi ailesi kanalında takipçileri için içerikler paylaşmaktadır. Genellikle kanalında Japonya ve Malezya ile ilgili bir çok bilgi paylaşımı yapmaktadır.

Resmi instagram hesabını @kobayashimasataka ismi ile kullanmaktadır. Youtube video kanalı ise @Kobayashiailesi.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz