Mark Eliyahu

Mark Eliyahu hakkında merak edilenler. Müzik dünyasının sevilen isimlerinden olan Eliyahu hakkında aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1982 yılının Temmuz ayında Rusya’da dünyala gelen Eliyahu 7 yaşında iken 1989 senesinde ailesi ile birlikte İsrail’e göç etmiştir. İsrail asıllı sanatçı 4 yaşında iken keman çalarak müziğe ilgi duymuş ve başlamıştır. Lise döneminde eğitim için Yunanistan’a gitmiş, Yunanistan’da kamança ile tanışmıştır. Kamança Azerbaycan, İran ve Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde çalınan bir tür yaylı telli çalgıdır.

Daha sonra Azerbaycan’a gitmiş, Adalat Safaralı oğlu Vazirov – Azerbaycanlı müzisyeni, kamança şarkıcısı, Azerbaycan Cumhuriyeti onur sanatçısı Adalet Vezirov’dan dersler almıştır. Babası Piris Eliyahu’da müzisyen’dir ve onun izinden gitmiştir. Babası kendisine bir çok çalışmasında eşlik etmiştir. Dünyada Kamanche ve bağlama ustası olarak tanınmış, ciddi bir hayran kitlesine sahiptir.

Voices of Judea isimli bir albümü müzik severler ile buluşturan Mark Eliyahu ayrıca 2012 senesinde Balada Le’aviv Habohe adlı sinema filminde kendisini yani başrolü üstlenmiştir. Sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanan başarılı müzisyenin günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 77bin civarındadır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz